Concert Drumfanfare Koninklijke Luchtmacht t.g.v. 50 jaar bestaan Tamboerkorps Oostrum Zondag 11 juli Dorpsplein vanaf 14.30u. De drumfanfare van de Koninklijke Luchtmacht is een zelfstandig opererend ensemble naast "de grote broer". Vele malen per jaar trekt de drumfanfare het land in onder de noemer; veelzijdig - muzikaal en flexibel. De hoofdtaak van de drumfanfare bestaat uit het verzorgen van militaire ceremoniële diensten zoals beëdigingen, commando-overdrachten en medaille-uitreikingen. De "sound" van de drumfanfare mag met recht uniek genoemd worden. Het orkest bestaat volledig uit koperblaasinstrumenten en slagwerk en is bijna met geen enkel ander te vergelijken. De arrangementen worden daarom ook uitsluitend "op maat" voor de drumfanfare geschreven door mensen die de kwaliteiten en werkzaamheden van goed kennen. Naast het militaire ceremonieel verzorgt de drumfanfare ook promotie- of relatieconcerten. Vaak gebeurt dit in de drumfanfare plus bezetting. Dat wil zeggen dat de drumfanfare wordt aangevuld met (bas)gitaar en piano, daar dit aanzienlijk meer mogelijkheden bied en het unieke karakter van de drumfanfare nog eens onderstreept. Na het succes van "het vier seizoenenprogramma" en "het vier kleurenprogramma trekt de drumfanfare in 2010 het land in met een gloednieuw programma getiteld "starflight". De werktitel dekt geheel de lading en is luchtmachtgerelateerd. Muziek uit oner andere "starwars", "the Thunderbirds" en nummers als "fly me to the moon" en "Venus" zullen de revue passeren. Uiteraard in de "eigen" herkenbare "latin" sound die de drumfanfare zo uniek maakt. Het concert zal onder leiding staan van gastdirigent Koos Mark.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 9