I Afgehandeld Het gat in de stoep van het paadje tussen de Randenrade en de Meierlaan is gerepareerd. Kapotte grastegels Geijsterseweg. Situatie is van dien aard dat geen verdere actie wordt ondernomen. In de toekomst zal bij een evenement in het centrum van Oostrum de omleidingsroute voor doorgaand verkeer via de Stationsweg- Oirloseweg- Witte Vennenweg lopen en niet meer door de kern Oostrum. Verkeer vanuit de Geysterseweg zal nog wel via de van Broekhuizenstraat- Valkenkampstraat gaan aangezien aan de noordkant van Oostrum geen wegen van hogere orde liggen. De schommel is vervangen. De aanvragen voor een afvalbak bij de spoorwegovergang en bij het poortje aan de beek aan de Mgr. Hanssenstraat zullen niet gehonoreerd worden. Er is op deze plaatsen geen sprake van vervuiling door zwerfafval. Het idee om de hekwerken 1,5 meter te verplaatsen richting het dorpsplein zodat er 2 in plaats van 1 auto geparkeerd kunnen worden zal niet uitgevoerd worden. In en uitrijden van haakse parkeervakken tussen bomen is ongewenst volgens de gemeente en de huidige vakken tussen de bomen voldoen aan de norm. Nieuwe en nog lopende zaken Aanvraag dorpsraad nostalgische bewegwijzering in het dorp, Trans Cedron, de Watermolen etc., In juni komt er meer informatie. De intentie is dat in het derde kwartaal van 2010 gestart wordt met een proef voor het ophalen van plastic afval. De bewegwijzering richting de Blakt zal niet voor de zomervakantie worden uitgevoerd. Verzoek om verlichting aan de Witte Vennenweg. Het verlichtingsplan wordt gemaakt, uitvoering is afhankelijk van de beschikbare budgetten en zou dit jaar of begin volgend jaar plaatsvinden. Verzoek lichtmast Rosmolenweg 1. Het verzoek is opgenomen in de prioriteitenlijst openbare verlichting. Onder voorbehoud zal dit pas in 2012 uitgevoerd kunnen worden. Van een goal moet de ballenvanger nagekeken worden. 8. Maatschappelijke zaken Convenant Roovse Wissel en gemeente Venrav Het convenant is doorgenomen en zal na aanpassingen de volgende vergadering bekrachtigd worden. In september zal er een groep mensen die in de nieuwe kliniek van Dichterbij zullen gaan verblijven, starten in TBS de Rooyse Wissel. Bericht uit Match, voor 4 september moeten de aanmeldingen voor de vrijwilligersprijs binnen zijn. 9. Dorpsontwikkeling 7 Juni is er een gesprek geweest met Dhr. J. Wolbrink, projectleider voor de gemeente voor Oostrum Oost over de voortgang van de ontwikkelingen rondom Oostrum Oost. De gemeente is met beide bedrijven aan de Van Broekhuizenstraat tot overeenstemming gekomen wat betreft de verkaveling. Een knelpunt voor verdere ontwikkeling is dat een gedeelte van het plan mogelijk onder het contourbeleid valt. Er is namelijk een nieuwe regelgeving van kracht geworden, het zogenaamde Limburgs kwaliteitsmenu. Hierdoor zijn de contouren iets anders komen te liggen. Indien er buiten de beleidscontouren gebouwd wordt, zal de provincie hier een vergoeding voor eisen. De gemeente is nu aan het onderzoeken of de plannen die er nu liggen in aanmerking komen voor de overgangsregeling. Het hele gebied wordt in totaal opgepakt voor de bestemmingswijziging omdat het anders niet kostendekkend zou zijn. De gemeente kan alleen een bestemmingswijzigingsplan in behandeling nemen als deze kostendekkend is. 16 juni zal er meer bekend zijn of de overgangsregeling ook op dit plan toepasbaar is.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 7