I/W 11:11 Alt Notulen van de openbare vergadering van dorpsraad Oostrum Datum: 8 juni 2010 Locatie: d'n Oesterham Oostrum 1Opening door de voorzitter De voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom. 2. Vaststelling van de agenda De agenda wordt zonder wijzigingen vastgesteld. 3. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Het overzicht wordt door de secretaris toegelicht. De dorpsraad was uitgenodigd door gemeente Venray om de natuurcompensatie op de Blakt te bekijken. Het is de bedoeling dat de wandelroutes van Leunen, Oirlo en Oostrum hier samenkomen. 4. Notulen openbare vergadering d.d. 13 april De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. 5. Gebiedsgericht werken 20 april was de vergadering met het gebiedspanel, er is een toelichting geweest over de stationsomgeving. De Watermolen is ook aan de orde geweest, de gemeente Venray en het bestuur van D'n Oesterham zullen dit verder bespreken. Wonen Venray heeft informatie verstrekt over dorpsvoorrang bij toewijzing van huurwoningen in Oostrum. In 2008 waren er vijf mutaties en is twee keer dorpsvoorrang toegepast. In 2009 zijn er vier mutaties geweest waarbij ook twee keer dorpsvoorrang is verleend. In 2009 was er een toewijzing op grond van een medische indicatie, in zo'n geval is er van dorpsvoorrang geen sprake. Het uitvoeringsprogramma is doorgenomen. Hier staan alleen nog zaken op die pas over een langere tijd opgepakt zullen worden of op korte termijn zijn afgerond. Het fietspad van de Zuiderbergweg door de Geijsterse bossen naar Maashees zal meegenomen worden met reconstructiewerkzaamheden. Wanneer dit zal gebeuren is nog niet duidelijk. 6. Dagelijks Bestuur Mondeling verslag dorpsradenoverleq 3 mei en 7 juni 3 Mei was er een evaluatie met de dorpen die net werken met, of nog bezig zijn met het opstellen van hun DOP, over hoe zij het werken met de partners ervaren. Er zijn wat knelpunten maar de ervaringen en verwachtingen van deze dorpen zijn positief. 7 Juni: Dhr. P. Hoefs van het Waterschap heeft op uitnodiging van het dorpsradenoverleg informatie verschaft over het beheer van de waterwegen en de paden erlangs. Veel van de wandelroutes lopen langs het water en het onderhoud van deze stukken valt onder het beheer van Waterschap. Indien er knelpunten zijn op de wandelroutes kunnen de dorpsraden dit aangeven. De dorpsraden gaven aan dat het vaker maaien de wandelpaden ten goede zou komen. Per aanvraag zal bekeken worden of deze gehonoreerd kan worden. Voor de wandelroute van Oostrum ligt het knelpunt langs de Oostrumse beek van de Mgr. Hanssenstraat naar de Spralandweg. Hierna was de vergadering besloten en zijn de financiën van de dorpsraden besproken. Er wordt elk jaar subsidie aan de dorpsraden verstrekt door de gemeente. Indien de subsidie binnen twee jaar niet is gebruikt, zal deze terug gevorderd worden door de gemeente.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 5