Vrijwilligers gezocht voor een goed gesprek KOPIJ AANLEVEREN TOT MAANDAGAVOND 18.00 uur Telehulpverlening Limburg is op zoek naar vrijwilligers die een goed gesprek willen en kunnen voeren. De stichting komt oren en ogen te kort voor de hulpverlening via telefoon en internet. Telehulpverlening Limburg helpt op afstand. Door naar mensen te luisteren, door met ze te praten, door advies te geven en door te verwijzen. Dit in een (anoniem) telefonisch gesprek, of via chat en email. Telefonische hulp krijgen mensen van de afdeling Sensoor Telehulpverlening Limburg. De telefoon is 24 uur per dag bereikbaar en wordt elk jaar ongeveer 20.000 keer gebeld. Over de meest uiteenlopende onderwerpen zoals relatieproblemen, depressiviteit, angsten etc. Ook wordt er veel gebeld door mensen die eenzaam zijn en die gewoon een praatje willen maken. Sensoor Telehulpverlening Limburg werkt mee aan een landelijk netwerk om zelfdoding te voorkomen. Dat betekent dat er ook telefoongesprekken gevoerd worden rond dit thema. Hulp via chat en email wordt verleend door Sensoor-e Telehulpverlening Limburg. Ge-chat wordt er op vaste tijden, e-mails kunnen altijd beantwoorden worden. Ook via chat en e-mail worden er allerlei onderwerpen besproken: psychische problemen, rouw en verlies etc. Vrijwilligers Het werk bij Sensoor en Sensoor-e wordt uitgevoerd door vrijwilligers, die bereid zijn om wekelijks een aantal uren aan dit werk te besteden. Vrijwilligerswerk, dat kun je om verschillende redenen doen. Omdat je iets wilt doen waar je plezier in hebt of iets watje in je dagelijkse leven zelden doet. Omdat je samen met anderen iets wilt ondernemen of nieuwe talenten in jezelf wilt ontdekken. Omdat je een deel van je vrije tijd zinvol wilt besteden of omdat het een pré is op je CV bij sollicitaties. Elke vrijwilliger heeft zijn eigen motieven om zich in te zetten. En elke vrijwilliger vindt iets bij Telehulpverlening Limburg wat hem of haar aanspreekt. Plezier, leren, contacten, iets betekenen voor een ander Opleiding Natuurlijk worden de vrijwilligers van Telehulpverlening Limburg goed op hun werk voorbereid.. Ze volgen eerst de basisopleiding hulp op afstand en sluiten daarna een contract met de organisatie, zodat vrijwilligers heel duidelijk weten wat er van hen verwacht wordt en wat zij van de organisatie mogen verwachten. Telehulpverlening Limburg is tot nu de enige organisatie in Limburg die het kwaliteitskeurmerk Vrijwillige inzet Goed Geregeld mag voeren. Dat keurmerk betekent dat het vrijwilligerswerk bij deze organisatie aantoonbaar goed geregeld is. Na de zomervakantie start er een basistraining. Mensen die geïnteresseerd zijn kunnen nu al een informatiepakket aanvragen via telefoon 077-3514057 of e-mail info@telehulplimburq.nl Of via de website www.telehulplimburq.nl

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 22