De heer Gresel kandidaat nieuwe voorzitter waterschap Waterschap Peel era Maas va Het algemeen bestuur van Waterschap Peel en Maasvallei heeft unaniem de heer mr. A.M.G. (Toine) Gresel voorgedragen als kandidaat voor het voorzitterschap van het waterschap. De heer Gresel heeft ruime ervaring als bestuurder. Hij heeft een groot analytisch vermogen, een uitstekend netwerk en een inspirerende uitstraling waarmee hij als boegbeeld voor het waterschap kan optreden. De heer Gresel (56 jaar) groeide op in Midden-Limburg en Zuidoost-Brabant. Hij is politicus voor het CDA. Van 2004 tot 2010 is hij burgemeester geweest van de gemeente Heerlen. Daarvoor was hij, van 1989 tot 2004, burgemeester van verschillende gemeenten; Dronten, Sint-Anthonis en Nistelrode. Zijn eerste functie als fulltime politiek en benoemd bestuurder was als wethouder van de gemeente Veldhoven in 1982. Hij was toen 28 jaar. De vertrouwenscommissie van het waterschap vond hem uitermate geschikt en droeg hem voor als kandidaat bij het algemeen bestuur. Het algemeen bestuur nam de voordracht unaniem over en beveelt hem aan bij gedeputeerde staten van Limburg, die de aanbeveling, vergezeld van hun beschouwingen, toezenden aan de Minister van Verkeer en Waterstaat. Huidig voorzitter de heer H.A. van Alderwegen legt per 1 oktober 2010 zijn ambt neer. Geschikt De commissie was enthousiast over zijn vermogen om snel zaken te overzien en daarmee de wegen waarlangs het waterschap resultaten kan bereiken. Daarbij viel op dat hij ook aandacht heeft voor de relatie met de personen met wie het waterschap samen wil werken, zoals agrariërs, natuurterreinbeherende organisaties, gemeenten en Provincie. Hij heeft een open stijl van communiceren, is authentiek, direct en duidelijk. In de sollicitatiegesprekken bleek dat hij snel bevlogen kan worden met en over 'water' en dat hij integer is. De commissie is ervan overtuigd dat de heer Gresel zich snel zal inwerken in de waterschapswereld en zijn grote netwerk verder zal uitbreiden met voor het waterschap relevante partners. Bestuurlijke opgave De heer Gresel krijgt een uitdagende bestuurlijke taak. Het waterschap staat namelijk voor forse bestuurlijke opgaven. Denk aan het hoogwaterbeschermingsprogramma in het Maasdal, de realisatie van het Nieuw Limburgs Peil (gewenste waterpeil), de ontwikkelingen binnen de afvalwaterketen en het optimaliseren van het waterbeheer in Noord- en Midden-Limburg. Het waterschap wil een sterke en betrouwbare partner zijn die de waterbelangen in en van de regio behartigt; veilige dijken, droge voeten, voldoende en schoon water in Noord- en Midden-Limburg. Het bestuur wil de uitvoering van deze kerntaken zo functioneel mogelijk houden en staat open voor samenwerking met andere overheden en partners en mogelijk samengaan met anderen. Bij dit proces heeft het waterschap behoefte aan een samenbindend fulltime voorzitter die de positie van het waterschap sterk houdt en als boegbeeld te werk gaat.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 21