Vissen bij hengelsportvereniging't Alvertje Oostrum. Hengelsportvereniging ('t Alvertje Oestrum Omdat ons berichten bereikten dat de politie vissende kinderen bij de Oostrumse Beek had weggestuurd, willen wij hier aangeven hoe het is geregeld met het vissen in die beek. Het visrecht van de Oostrumse beek is in handen van de federatie Sportvisserij Limburg en alle mensen die een vergunning hebben van een van de aangesloten verenigingen bij die federatie mogen in principe in die beek vissen. Op bepaalde plaatsen mag echter niet worden gevist, volgens de vergunningreglementen. Zo mag er niet worden gevist binnen 25 meter afstand van bruggen, stuwen en sluizen, (technisch ook wel kunstwerken genoemd). Voor de jeugd t/m 13 jaar (pupillen) zijn er 2 soorten toestemmingen in omloop. Omdat er een toestemming nodig is bij het vissen in die beek is het raadzaam een van de navolgende opties aan te schaffen: 1. De jeugdvispas Deze is te verkrijgen bij de HSV 't Alvertje maar ook bij elke andere hengelsportvereniging. Hiermee mag men vissen met 2 hengels en alle toegestane aassoorten in alle wateren die staan in de lijst van viswateren die hoort bij die pas. Dit is een boekwerk van 180 pagina's waarin bijna alle wateren in Nederland staan vermeld. Een jeugdvispas kost bij het Alvertje 15,25 per jaar. 2. De jeugdtoestemming van 't Alvertje: Hiermee mag worden gevist met slechts een hengel en alleen in de wateren van de federatie Sportvisserij Limburg, dus ook in de Oostrumse beek. Met een jeugdtoestemming mag niet op roofvis worden gevist. Een jeugdtoestemming kost slechts 10,00 voor een heel jaar vissen. Alle toestemmingen/vispassenn van 't Alvertje zijn verkrijgbaar bij Discus van de Ligt Allicht, Brugstraat 13 in Wanssum en bij Discus van de Ligt Allicht, Leunseweg 47A in Venray (voormalig Auto Arena). Zowel met een jeugdvispas als met de jeugdtoestemming van het Alvertje mag bovendien worden gevist in vijvercomplex "het Wanssums Ven" dat eigendom is van het Alvertje. Daar is een vijver speciaal voor de jeugd aangelegd. In deze vijver zitten allerlei vissoorten, o.a. een nieuwe soort; de kruiskarper. Deze vissen zijn momenteel tussen de 30 en 35 cm lang en wegen tussen de 700 en 1000 gram. Het is een vis die felle weerstand levert aan de hengel. Het geeft echt een kick als een kind een dergelijke vis vangt. Op onze website: www.hsvhetaivertje.nl is van alles over deze vis en onze vijvers te vinden. Het is ook mogelijk om de jeugd daar onder begeleiding te laten vissen. Mensen van de jeugdcommissie schreven hierover het volgende: Op drie donderdagavonden is er door enkele jeugdvissers onder begeleiding gevist in de jeugdvijver bij het Wanssums Ven. Een paar wedstrijdvissers hielpen de aanwezige jeugdvissers met het optuigen van de hengels, het peilen en het voeren. Verder kregen de vissertjes ook nog hulp bij het vissen en eventueel bij het onthaken van de gevangen vis. Er werd door iedereen wel enkele visjes gevangen en zoals op de foto's te zien is ook wat grotere kruiskarpers. Op donderdag 24 juni is er ook nog de mogelijkheid om van half 7 tot 9 uur onder begeleiding te komen vissen. Heb jij hier ook interesse in stuur dan een mailtje naar henk.theeuwen@home.nl onder vermelding van "onder begeleiding vissen in de jeugdvijver" of bellen of schrijven met de vereniging. Bovendien heeft het Alvertje ook nog enkele viscoaches die op de woensdagmiddag de kinderen willen helpen bij het vissen in de jeugdvijver. Als men hiervan gebruik wil maken, kan men voor betreffende woensdag een afspraak maken via mail henk.theeuwen@home.nl of bellen of schrijven met de vereniging. Secretariaat 't Alvertje: M.J.W. Hendriks, Postbus 5066, 5800 GB Venray tel: 0478-514131 secretariaat@hsvhetalvertje.nl

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 15