10 jaar Ouderenadvisering Synthese SYNTHESE Ma. 21 juni 18.45u. Repetitie leerlingenorkest 20.00u. Repetitie orkest Wo. 23 juni 19.00u. Leerlingen tamboerkorps 20.00u. Repetitie tamboerkorps Agenda: 26 juni Inzamelen oud papier Op feestelijke wijze heeft het team ouderenconsulenten en ouderenadviseurs van Synthese hun 10- jarig bestaan gevierd. Ter gelegenheid van dit jubileum heeft Synthese een nieuwsbrief uitgegeven. Hierin zijn de resultaten van de afgelopen 10 jaar op een rij gezet, aangevuld met interviews met diverse betrokken partijen. De nieuwsbrief is inmiddels verspreid onder de leden van de ouderenverenigingen en de netwerkpartners en is verkrijgbaar bij Synthese. Binnen de ouderenadvisering van Synthese vormen vrijwillige ouderenconsulenten en professionele ouderenadviseurs samen een team, waarin intensief met elkaar samengewerkt wordt. Vrijwilligers en beroepskrachten werken aanvullend op elkaar. Synthese is trots op deze groep hechte vrijwilligers, waarvan enkelen zich al 10 jaar actief inzetten voor het welzijn van de ouderen in de gemeente Venray. Elke vrijwilliger heeft zijn of haar eigen deskundigheid, ervaring en kwaliteiten. Het is een groep gemotiveerde mensen. Begin 2000 is het project de Ouderenadviseur van start gegaan. Het project was destijds een gezamenlijk initiatief van de Seniorenraad, de gemeente Venray en Synthese. In de afgelopen tien jaar is de groep 65- plussers bijna verdubbeld. Dit door de snel vergrijzende bevolking, maar ook door de gemeentelijke herindeling. Sinds de start hebben ouderenconsulenten en ouderenadviseurs ruim 5000 huisbezoeken afgelegd bij ouderen in de gemeente Venray. Er is veel informatie en advies gegeven, maar er zijn ook vele voorzieningen van uiteenlopende aard aangevraagd. Daarnaast is er veel aandacht voor het signaleren van mogelijke problemen zoals eenzaamheid, depressie, alcoholmisbruik en problemen rondom het beheer van de administratie. De bezochte cliënten zijn over het algemeen tevreden over de begeleiding. Zij geven als rapportcijfer gemiddeld een 8,3 voor de dienstverlening. Het aantal ouderen groeit sterk. In de afgelopen tien jaar is de groep 65-plussers in de gemeente Venray bijna verdubbeld. Begin 2000 telde de gemeente Venray ongeveer 3500 mensen boven de 65 jaar. Door toenemende vergrijzing en een gemeentelijke herindeling is deze groep inmiddels gegroeid naar 6500. Vanwege deze groei is het team vrijwillige ouderenconsulenten onlangs uitgebreid. In 2008 is in samenwerking met de Seniorenraad een informatiegids uitgegeven voor senioren. Deze gids, in de vorm van een kalender, is bij de doelgroep goed ontvangen. Omdat de ontwikkelingen snel gaan en informatie verouderd wordt op dit moment met man en macht gewerkt aan een tweede druk. Deze zal naar verwachting in juni bij alle ouderen in Venray op de deurmat vallen.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 5