IVN Geyste ren/Ven ray organiseert orchideeënwandeling in de Bruuk bij Groesbeek. T.C.Oostrum Clubkampioenschappen 2010 Als vervolg op de lezing van maandag 3 mei over Nederlandse orchideeën organiseert IVN Geysteren-Venray een orchideeënwandeling in de Bruuk bij Groesbeek. In de afgelopen eeuw zijn veel planten- en diersoorten verdwenen. Om bijzondere natuur te koesteren en te versterken wil de Europese Unie een samenhangend netwerk van beschermde natuur creëren: Natura 2000. In Nederland worden 162 van zulke gebieden aangewezen. De Bruuk bij Groesbeek, is zo'n gebied. De Bruuk is een parel onder de Nederlandse natuurgebieden, omdat hier nog veel bijzondere plantensoorten groeien en diersoorten voorkomen die elders verdwenen zijn door ontginning, verdroging en bemesting. De Bruuk is een gebied van ongeveer 100 ha ten oosten van Nijmegen in het bekken van Groesbeek. Het gebied is zo bijzonder omdat het één van de beste voorbeelden in Nederland is van een zogenaamd medenlandschap. Dit landschap kenmerkt zich door kleinschalige afwisseling van natte hooilanden, struwelen, houtwallen en broekbossen. de naam Bruuk is van dit bostype afgeleid.Het moerassige gebied wordt gevoed door kwelwater. De natte graslanden van de Bruuk bestaan uit blauwgraslanden en veldrus-associaties met onder andere vele orchideeën als de gevlekte orchis en de rietorchis. Dit habitattype is hier van een bijzondere kwaliteit ten opzichte van de rest van Nederland. Het wordt afgewisseld met een mozaïek van bosjes met wilg, els en eik. Naast talrijke plantensoorten, komen er ook veel bijzondere diersoorten voor in het gebied. Enkele voorbeelden zijn de ringslang, het ernstig bedreigde bruin dikkopje en de das. Ook bijzondere vogels als de wespendief, de zeldzame kleine bonte specht en de bedreigde watersnip zijn hier te vinden. De wandeling vindt plaats op 13 juni in de ochtend om 10.00 uur. Hoe vindt u de Bruuk? Ga richting Gennep via snelweg of oude Nijmeegseweg.(N271) Volg richting Milsbeek en neem de afslag naar Grafwegen en Breedeweg. In Breedeweg is het goed opletten en de bordjes richting de Bruuk volgen. Op de Koningin Wilhelminaweg (bij kruising met Nijerf), rechtsaf slaan de Ashorst op en deze volgen tot aan de parkeerplaats bij de Bruuk. De clubkampioenschappen worden gespeeld van eind juni tot en met de finales op 19 september. De feestavond is op 18 september gepland. Bij deze kunt U zich opgeven voor de volgende onderdelen. Dames enkel, Heren enkel, Mix, Dames dubbel en Heren dubbel. De start is op 28 juni. De voorronde wedstrijden moeten gespeeld zijn vóór 30 Augustus. Dus begin op tijd met het inplannen van de wedstrijden en wacht niet tot het laatste moment. Opgave via e mail en of schriftelijk bij Leo Lenssen Hatendonkstraat 9 Oostrum. E mail ienssenleo@hotmail.com Opgave moeten vóór vrijdag 25 juni binnen zijn..

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 11