Wij zijn onze tweezits BERG SKELTER met kar kwijt vanaf donderdag 20 mei. f Heeft iemand hem "geleend" dan kan hij/zij hem terugzetten vanwaar hij meegenomen is. Of heeft iemand misschien gezien wie onze skelter met kar "geleend" heeft???? Mocht dat zo zijn dan horen wij dat graag van jullie bel dan: 51 47 14 Groetjes, Bo, Dido en Jelt Verrijth. Er is een aanvraag binnengekomen voor een schonere watervoorziening op het kerkhof. Het roestwater uit de pomp is niet bevorderlijk voor de marmeren grafelementen. De watervoorziening op het kerkhof is slechts voor een beperkte doelgroep bestemd, daarnaast is het privéterrein en is dus het kerkbestuur of de stichting instandhouding van de kerk de aangewezen instantie om deze voorziening te verbeteren. Het verzoek wordt niet ingewilligd. Criteria leefbaarheidfonds De criteria waaraan een aanvraag voor het leefbaarheid budget moet voldoen zijn kritisch bekeken. De dorpsraad overweegt een mogelijkheid tot aanvragen voor een "gedeeltelijke garant stelling" bij georganiseerde activiteiten voor het dorp. Eventuele aanspraken hierop zouden dan met gelden uit het leefbaarheidfonds vergoed worden. Zo kan het zijn dat een vereniging een activiteit organiseert, waarbij men onvoorzien een financiële tegenvaller heeft, bijvoorbeeld onverwachts slechte weersomstandigheden bij een barbecue. De dorpsraad wil kijken hoe ze dit vorm zou kunnen geven en of dit haalbaar is. 9. Dorpsontwikkeling Iemand uit de publieke tribune verteld dat Dhr. J. Wolbrink, projectleider voor de gemeente voor Oostrum Noord (oost) is vervangen door dhr. Gertjan Broekhuis. Op 11 mei heeft de dorpsraad een vervolggesprek over de voortgang van de ontwikkelingen rondom Oostrum Noord(oost). 10. Actielijst Het laatste onderwerp op de lijst, verkeersomleiding rond het dorp i.p.v. door het dorp bij activiteiten, is in behandeling en kan er afgehaald worden. 11. Rondvraag De zaterdag voor Pasen stond er ondanks de toevoeging van een grotere plasticcontainer plastic afval naast de containers. De afrastering bij het spoor wordt vernieuwd. 11. Sluiting De voorzitter dankt iedereen voor de inbreng. Door de meivakantie zal een volgende vergaderdatum later bekend gemaakt worden.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 7