Er is een brief binnengekomen van Ride For Roses, een initiatief ter ondersteuning van het kankerfonds. Er zal een grote colonne fietsers ons dorp passeren en men vraagt de dorpsraad om hierbij initiatieven te ontplooien zodat er extra geld wordt opgebracht voor dit goede doel. De dorpsraad heeft als algemeen standpunt ingenomen dat zij geen activiteiten organiseert. Wel, daar waar het past in de doelstelling van de dorpsraad activiteiten. Geadviseerd is om andere partijen in het dorp hiervoor te benaderen. Er is geantwoord dat men ergens anders aansluiting moet zoeken. Overige activiteiten Enkele leden van de dorpsraad zijn te gast geweest bij Omroep Venray. Er werd ingegaan op het functioneren van de omroep. Het ontstaan, en de werkwijze rondom een programma. 18 september is er een open dag en na ons bezoek kunnen we dat zeer zeker aanbevelen. Er zijn ongeveer 85 enthousiaste vrijwilligers actief voor Omroep Venray. Meer vrijwilligers zijn van harte welkom. 7. Openbare Ruimte Project speeltoestellen Watermolenplein De dorpsraad denkt naast de afschrijvingsgelden voor de te vervangen speeltoestellen meer gelden te kunnen verwerven en wil het Watermolenplein grootser aanpakken. De verlichting van het plein staat in 2010/2011 op de planning van de gemeente en zou mooi aansluiten bij de plannen. De doelstelling is van het Watermolenplein weer een plezierige en uitdagende plek voor de Oostrumse jeugd te maken. Er wordt een werkgroep samengesteld om tot een verantwoord uitwerkingsplan te komen. Er is een melding geweest dat er een gat zit in de stoep van het paadje tussen de Randenrade en de Meierlaan. Dit is doorgegeven. Er zijn twee aanvragen binnengekomen voor een lantarenpaal in het buitengebied, aan de Rosmolenweg en aan de Witte Vennenweg. Beide aanvragen zijn doorgespeeld naar de gemeente. Er is gemeld dat in het speeltuintje aan de van Broekhuizenstraat hondenpoep en glas lag en in de bodem waren bierflesjes gestampt. De speeltuin is uiteraard niet bedoeld als honden uitlaatplaats of hangplek voor de oudere jeugd. Oostrum in perkvorm. □e twee locaties zijn door een deskundige bekeken en beide minder geschikt verklaard voor aanplant van buxus. De dorpsraad heeft besloten dat het idee dat was voorgedragen voor een bijdrage uit het leefbaarheidbudget, niet verder ter hand zal nemen. Mogelijk dat een ander initiatief wel kans van slagen heeft. 8. Maatschappelijke zaken Convenant Roovse Wissel en gemeente Venray Het convenant heeft als doelstelling het veiligheid- en leefklimaat in de omgeving van de kliniek voldoende te garanderen. Het wordt door de dorpsraad op prijs gesteld dat het convenant er nu is en dat men de intentie heeft het na te leven. Tieners 12 tot 16 iaar. Volgende vergadering verslag van de ontwikkelingen. Leefbaarheidfonds De workshop graffiti, waarvoor een aanvraag voor een bijdrage uit het leefbaarheidbudget was ingediend, is afgelast. Er was een tekort aan aanmeldingen. De dorpsraad betreurt dit en hoopt dat de groep het alsnog wil oppakken als eventuele tekorten worden aangevuld uit het leefbaarheidfonds. Visvereniging Het Alvertje dient een verzoek in voor een zelfde picknicktafel welke zij eerder hebben ontvangen. Er is een vierde visvijver aangelegd waar deze picknicktafel dan zal komen te staan. De aanvraag wordt ingewilligd aangezien het een aanvulling is op de wandelroute. Een eigen bijdrage van het Alvertje zal worden gevraagd. Er wordt opgemerkt dat de eerder geschonken picknicktafel niet in goede staat is. Dit zal bekeken worden en gemeld bij de order van de nieuwe tafel.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 6