Concept notulen van de openbare vergadering van dorpsraad Oostrum Datum: 13 april 2010 Locatie: d'n Oesterham Oostrum 1. Opening door de voorzitter De voorzitter opent de vergadering en verwelkomt de aanwezigen. 2. Vaststelling van de agenda De agenda wordt zonder wijzigingen vastgesteld. 3. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Het overzicht wordt door de secretaris toegelicht. 4. Notulen openbare vergadering d.d. 9 maart De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. 5. Gebiedsgericht werken Dinsdag 20 april is de vergadering met het gebiedspanel. In de volgende vergadering kan gerapporteerd worden. 6. Dagelijks Bestuur Voortgang beheer Watermolen B&W heeft haar goedkeuring verleend om het beheer van de Watermolen te gunnen aan stichting de Oesterham. Dit is conform het advies van de dorpsraad. Dinsdag 13 april hebben het bestuur van de Oesterham en het dagelijks bestuur van dorpsraad Oostrum, op uitnodiging van de gemeente, de voortgang van de Watermolen besproken. Uit het overleg zijn 2 afspraken gekomen. Het bestuur van de Oesterham zal gaan inventariseren welke groeperingen belangstelling hebben om gebruik te maken van de ruimtes van de Oesterham. Dit is nodig om te kijken hoe men deze groepen zo adequaat mogelijk onder kan brengen en heeft ook zijn invloed op de aanpassing/verbouwing van de Watermolen zodat deze tevens voor de geïnteresseerde groeperingen geschikt is. De gemeente zal kijken wat de mogelijkheden zijn binnen en buiten het gebouw. Het is een rijksmonument en er zullen regels zijn waar men zich bij de verbouwing aan moet houden. Begin juli zal er een vervolggesprek zijn tussen de gemeente en het bestuur van de Oesterham. Mondeling verslag dorpsradenoverleq 12 april B&W heeft de vergadering bezocht en er is een discussie gevoerd over een aantal stellingen rondom leefbaarheid in de dorpen, de vergrijzing en de scholen. Er is geïnformeerd of de uitvoeringsprogramma's van de DOP's voldoende financiële ruimte hebben in de toekomst om uitgevoerd te kunnen worden. B&W was gevraagd het programma te presenteren maar hier was inhoudelijk nog niets over te vertellen omdat het nog niet is vastgelegd en ter kennis gesteld aan de gemeenteraad. Er is een werkgroep gevormd om probleemoplossend te denken over de toekomst van de basisscholen in de kerkdorpen. Dhr. T. Zegers en dhr. J. Linskens vertegenwoordigen het dorpsradenoverleg in deze werkgroep.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 5