SYNTHESE Taaimaatjes project start in Venray "Periodiek" tei: 582877. KLACHTEN OVER BEZORGING In Venray gaat het Taaimaatjes project "ontmoet elkaar" van start, dit project wordt gefinancierd door het Oranje Fonds. Allochtone mannen en vrouwen die de Nederlandse taal niet goed beheersen en om uiteenlopende redenen niet kunnen deelnemen aan taalles buiten de deur, kunnen hiervoor in aanmerking komen. Gedurende 9 maanden komt een vrijwilliger 1,5 uur per week aan huis taalles geven. Het doel is uitwisseling van culturele achtergronden, wederzijds begrip en respect en het verbeteren van de Nederlandse taal. De thuislessen zijn praktisch van aard en sluiten nauw aan bij de belevingswereld van de deelnemer. Ook wordt stapsgewijs de eigen buurt en Venrayse samenleving buiten de deur verkend. Het streven is dat de deelnemer na een jaar taaiontmoetingen doorstroomt naar een andere activiteit, zoals taalles bij het Moedercentrum of Gilde Opleidingen, het buurthuis gaat bezoeken of gaat sporten enz. Het Oranje Fonds financiert al sinds 2005 Taaiontmoetingen en heeft het boekje "elkaar verstaan" uitgegeven. In dit boekje staan de volgende ervaringen beschreven: "Een van onze deelneemsters woonde al 27 jaar in Nederland. Ze had reuma en kwam nooit buiten. Thuis beantwoordde ze de telefoon niet. De vrijwilligster die haar begeleidde dacht dat ze niet veel zou leren, maar na een jaar nam ze de telefoon op, durfde ze in een Nederlandse supermarkt boodschappen te doen en een kort praatje met de buren te maken. De vrouw is enorm opgebloeid." "Een deelnemer had een auto-ongeluk en moest revalideren. Haar taaimaatje leerde haar fietsen. Dat wilde ze eerst niet. Ze schaamde zich ervoor dat ze op een driewieler fietste. Uiteindelijk heeft ze haar schaamte overwonnen. Haar taaimaatje heeft hierin een grote rol gespeeld. Het draait dus niet alleen om taal, maar ook om persoonlijke ontwikkeling en ondersteuning." Heeft u interesse om als vrijwilligers iets te betekenen voor dit project of kent u iemand die in aanmerking komt om les te krijgen van een taaimaatje aan huis, neem dan contact op met Projectleidster Annie Korstjaans van Synthese: telefoonnummer 0478-517399. Klachten over de bezorging van het Oostrums Weekblad en de Peel en Maas, s.v.p. niet bij de redactie meiden. Voor klachten kunt U op vrijdag van 8.30 uur tot 17.00 uur bellen met

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 24