De veteranen hadden het geluk de festiviteiten rond het 75 jarig jubileum te mogen openen met een internationaal veteranentoernooi. De poules met elk 4 teams streden vanaf 13.00 tot 17.30 uur om de eer en de eerste plaats. Poule A bestond uit: SV Lullingen Duitsland) America Merselo Oostrum Poule B bestond uit: SV Eintracht Emmerich (Duitsland) SVOC Ubbergen Oostrum 6 Na de poulewedstrijden gingen uiteindelijk de 2 beste van elke poule door, dit waren America,Merselo,SV Eintracht Emmerich en Oostrum 6. In de halve finale bleek SV Eintracht Emmerich te sterk voor Merselo, en America te sterk voor Oostrum 6. In de strijd om de derde plaats trok Oostrum 6 aan het langste eind, en de finale werd terecht gewonnen door SV Eintracht Emmerich. De uitgenodigde teams hebben het zo naar hun zin gehad tijdens de prachtige sfeer op en om het veld ,en uiteindelijk in de goedgevulde kantine, dat men zonder uitzondering heeft aangegeven dat dit prachtige evenement eigenlijk elk jaar zou moeten terugkeren op de Oostrumse velden, en dat men vereerd zou zijn om weer van de partij te mogen zijn. Dit mag een bijzonder compliment zijn voor de organisatie die in vakkundige handen was van: Piet Fleurkens, Leo Basten, Rob Raijmakers, Wien Staaks en Ton Arts. Nu het toch gaat over mensen die zich belangenloos hebben ingezet voor dit gezellige toernooi wil ik graag een aantal mensen noemen: de Scheidsrechters: Ben Kempen, Marcel Lenssen en Jan Ousters, fantastisch dat jullie je medewerking hebben verleend, de Speaker: Geert nederlands,duits of pools de taal maakt hem niet uit) de Haart, de Cateringmensen: Renate van Goch, Jaqueline Feurkens, Rein Fleukens, Anita Staaks, Anouk Staaks, Ilse Staaks en Sjef Claessens, de hapjes en drankjes waren perfect verzorgd en met een glimlach op het gezicht. Erik Steffers: voor de cadeaus voor het dobbelen. In de kantine is het uiteindelijk tot ong. 21.30 uur gezellig druk geweest waarbij de teams allemaal lekker bleven hangen en er een geweldige sfeer hing, met goede muziek en aan alle tafels beroepsdobbelaars die probeerden om de beschikbare prijzen in de wacht te slepen. In het verslag van de veteranenwedstrijd staan nog wel eens kleedkamergeheimen, nu is er echter een kantinegeheim ontstaan, wie heeft de bruinste buik van de Oostrumse veteranen en de mooiste navel, word vervolgd. Het enige puntje ter verbetering is de publieke belangstelling vanuit de Oostrumse gemeenschap op deze dag, mensen het is echt mooi om een aantal oudjes aan het werk te zien die stuk voor stuk denken dat ze nog goed kunnen voetballen, ga volgend jaar eens kijken en je komt met een glimlach thuis van alle hilarische momenten op de velden, en de ouderwetse gezelligheid in de kantine. Tot het veteranentoernooi van 2011, we kunnen dit evenement niet meer uit de veteranenaganda schrappen, dit word een jaarlijkse traditie.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 13