Donderdag 24 Juni KBO-Rabo Wisselbeker Jeu de Boules-Toernooi t x "Periodiek" tel: 582877. J Op zondag 16 mei organiseert IVN-Geysteren-Venray een wandeling langs de Eckeltsebeek te Afferden. KLACHTEN OVER BEZORGING De Eckeltse beek is een prachtig slingerend beekje en ligt in een mooi beekdal met een belangrijk natuurfunctie. De beek en het hele beekdal heeft de laatste jaren een metamorfose ondergaan en dat niet alleen, ook het gebied waar ze doorheen stroomt. Het landbouwgebied rond ruïne Bleijenbeek is veranderd in een golfbaan. De weilanden tussen Rijksweg en Spitsbrug worden voortaan natuurvriendelijk beheerd. De Eckeltsebeek zelf is van een rechte gestuwde beek gewijzigd in een kronkelend snel stromend J beekje met brede natuuroevers. Bij de werkzaamheden aan de Eckeltsebeek bleek maar weer eens te meer door welk een geologisch interessant gebied deze beek stroomt. Lopende langs haar oevers ziet men klei-, ijzeroer-, grind-, zand-, moer- en leemafzettingen in vele combinaties en wisselingen. Gezien de wandeling start bij de ruïne van voormalig kasteel Bleijenbeek, zullen we voordat we de wandeling langs de Eckeltse beek aanvangen stil staan bij de cultuurhistorie rond deze ruïne De ruïne zullen we zelf niet bezoeken, deze is vanwege instortingsgevaar niet toegankelijk. Het IVN nodigt mensen, welke geïnteresseerd zijn in natuur en cultuur en de zondagochtend op een aangename manier door willen brengen, mee te wandelen. Goed schoeisel is gewenst. De wandeling start om 10.00 uur. Dit toernooi is alleen toegankelijk voor de 55 plussers van de gemeente Venray. Het vindt plaats op de banen bij de Perdstal in Venray. Aanvang 11.00 uur aanwezig zijn om 10.30 uur. Aanmelden per doublet tot vrijdag 12 juni. Kosten 5 per doublet te voldoen bij aanmelden. Aanmelden bij: Th. Linskens, Gildestraat 11, Oostrum Klachten over de bezorging van hef Oostrums Weekblad en de Peel en Maas, s.v.p. niet bij de redactie melden. Voor klachten kunt U op vrijdag van 8.30 uur tot 17.00 uur bellen met 0*

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 5