Oostrum neemt lastige horde De vijf voorgaande bezoeken van Oostrum aan DEV-Arcen, in competitie- en bekerverband, hadden de roodwitten slechts één schamel puntje opgeleverd. Met het oog op de spannende titelrace had de ploeg geen beter moment uit kunnen kiezen om met dit 'DEV-uit-complex' af te rekenen. Na een enerverende wedstrijd kon Oostrum met een 1-4 overwinning op zak huiswaarts keren. In het eerste kwart van de wedstrijd zag het er nog niet naar uit dat er om half vijf een overwinning bejubeld kon worden. De thuisploeg had het beste van het spel en kreeg ook de beste kansen. Oostrum was nog nauwelijks in het stuk voorgekomen toen DEV in de 10e minuut de leiding nam. De handige Jaimy Lenssen speelde zich na een inworp knap vrij en schoot de bal onhoudbaar in de hoek: 1-0. Oostrum leek wat aangeslagen en kwam even later goed weg toen Frank Frederix een inzet van routinier Bart Valckx van de doellijn gleed. In de 25® minuut leek DEV de score wel te verdubbelen maar de kopgoal van Ramiz Bezie werd terecht afgekeurd wegens het ondersteboven duwen van zijn tegenstander. Ondanks het niet bijster sterke spel creëerden de gasten toch ook een paar prima kansen. Arjan Kempen schoot van dichtbij in het zijnet en Stan Janssen zag een schot met links net naast de paal verdwijnen. De weliswaar gemiste kansen gaven Oostrum duidelijk een impuls en langzaam kantelde de wedstrijd in Oostrums voordeel. DEV werd beter onder druk gezet en met enig fortuin leverde deze speelwijze in de 38® minuut de gelijkmaker op. Een eenvoudige terugspeelbal van linksback Guus Knelissen werd door doelman Peter Engels verkeerd aangenomen en op bizarre wijze tot doelpunt gepromoveerd: 1-1. Tot de rust gaven beide ploegen weinig meer weg en zodoende werd de rust gehaald met een gelijke stand. In de tweede helft gebeurde aanzienlijk meer dan in het eerste bedrijf. Oostrum ging door op de manier waarop het de eerste helft was geëindigd en deed er zelfs nog een schepje bovenop. De eerste de beste aanval leverde bijna een doelpunt op maar Arjan Kempen kwam een teenlengte te kort om een voorzet van Chris Wilschut binnen te glijden. Ook kopballen van Bart Direks, Rik Schlepers en Arjan Kempen scheerden allemaal net langs of over het houtwerk. In de 62® minuut was kopkans nummer vier dan eindelijk wel raak. Een afgemeten voorzet van Stan Janssen werd door Chris Wilschut bij de eerste paal hard binnengeknikt, waarna de bal via doelman, paal en wederom de doelman over de achterlijn verdween: 1-2. De op zijn zachtst gezegd ongelukkige middag van de DEV keeper zou een paar minuten later nog ongelukkiger worden, toen hem de rode kaart werd voorgehouden na een overtreding op de op snelheid liggende Wilschut. Met elf tegen tien zette Oostrum de thuisploeg nog verder met de rug tegen de muur. De bevrijdende treffer viel uiteindelijk in de 70® minuut. Een corner van Bastian Bouwsema werd door Rik Schlepers in de verre hoek binnengekopt: 1-3. Voor zover DEV nog snode plannen had werden die eigenhandig de grond in geboord door hun beste speler deze middag. Na twee man uitgekapt te hebben speelde Jaimy Lenssen de bal te ver voor zich uit en haalde uit frustratie hard door op de onderbenen van Rik Schlepers. Ook hier kon arbiter Engelen niets anders doen dan de rode kaart tonen aan de jonge Arcense aanvaller. Met twee man meer op het veld speelde Oostrum een gewonnen wedstrijd en bouwde het de score al vrij snel uit. Chris Wilschut stuitte van dichtbij op de reservedoelman waarna de rebound van jeugdspeler Kees Gommans in de doelmond smoorde. Wilschut was er vervolgens als de kippen bij om de bal het beslissende tikje te geven: 1-4. De overwinning had hierna nog hoger uit kunnen vallen als Oostrum wat slimmer met de geboden ruimte was omgegaan maar na het laatste fluitsignaal was er niemand die daar om maalde. De beslissing in de vijfde klasse F valt nu op de allerlaatste speeldag als nummer twee Bavos in Oostrum op bezoek komt. Het belooft een zinderende ontknoping te worden tussen twee ploegen die allebei de titel verdienen gezien het aantal speelrondes dat men deze competitie de ranglijst heeft aangevoerd. De winnaar van dit duel mag het kampioenschap vieren, voor Oostrum is ook een gelijkspel voldoende.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 9