nss @®K]® mes BOND VAN WAPENBROEDERS AFDELING VENRAY EN OMGEVING Thema-avond bij Wapenbroeders "De Indiegangers van Meerlo". Met PowerPoint presentaties, film en tentoonstelling. Centraal staat het nieuwe Indiëmonument en de Meerlose Indiëgangers. Opgericht: september 1984. Kontakt adres: H.G. Meijer, Vollenbergstraat 6 5801 RP Venray tel. (0478)-582992. Op Dinsdag 11 mei 2010 Aanvang: 18.00 uur. Plaats: Zaal "'t Brugeind", Hoofdstraat/De Leeuwerik 33 te Meerlo. Op 6 maart j.l. werd in Meerlo onder enorme belangstelling het Indiëmonument onthuld. Na deze plechtigheid kon men in cafe Oud Meerlo naar een tentoonstelling kijken. Door de drukte hebben weinigen dit voldoende kunnen bekijken en daarom wordt door de Bond van Wapenbroeders afdeling Venray en Omgeving deze thema-avond georganiseerd en de expositie herhaald. Onze fotograaf Wim Hoeijmakers zal een diashow geven over deze onthulling en de foto's die boven water zijn gekomen uit de fotoalbums van de Meerlose Indiëgangers zoals aantekeningen, dagboek en persoonlijke bescheiden. Ook wordt aandacht besteed aan krantenartikelen zoals "Het Lichtspoor"" van 6 oktober 1948 en het Dagblad voor Noord Limburg, Ook de activiteiten van het Nationaal Inspanning Welzijnsverzorging in Indonesië (NIWIN) alsmede van het Limburgse en plaatselijke Katholiek Thuisfront. Meerlo. Ook zal een bijdrage worden getoond van Reinier Thiesen over 't Meelo's Klokje in de periode 1947-1950. Een 14-daags blaadje werd uitgebracht door het Meerlose Thuisfront met het doel onze jongens in Indië op de hoogte te houden met wetenswaardigheden uit Meerlo. ('t Meerlo's Klokje is momenteel het informatieblad in Meerlo.) Ook werden acties gevoerd om pakketjes te kunnen sturen naar de Meerlose jongens Overzee. Tentoonstelling. Tevens wordt door de Wapenbroeders een tentoonstelling ingericht met voorwerpen en documenten allen betrekking hebbend op de Meerlose Indiëgangers, zoals onderscheidingen, herinneringsmetaal, emblemen, oorkonden, foto's, Indische wapens en talrijke publicaties over de periode Nederlands Indië c.q. Indonesië 1945-1951 als mede souvenirs ontvangen door de Gemeenten bij thuiskomst. Het beloofd dus een zeer interessante thema-avond te worden.. De Bond van Wapenbroeders rekent op veel belangstelling. Introducés en overige belangstellenden van alle generaties zijn van harte welkom. Het Meerlose Indiëmonument op 6 maart 2010 (Foto W. Hoeijmakers, Venray)

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 25