"Veteranen redden het niet tegen Lucky 5801..." Op deze zaterdagmiddag traden we met ons "alter manner" team aan tegen de, voor deze gelegenheid in het blauw gestoken, rood-witten uut Rooj. Met een meer dan voltallig team melden we ons op sportpark de Wieën, om op zoek te gaan naar de juiste uithoek van het immens grote sportpark waar we onze derby af mochten gaan werken. Staan de veteranen van onze SVO elke week te popelen om weer de groene wei in te mogen, zo is dit bij "Lucky 5801" heel anders. Woon je in Venray en heb je een keer zin om een wedstrijd te voetballen dan raad ik U aan om op zaterdagmiddag rond 16.30 uur een balletje te gaan trappen met een paar vrienden op een van de velden van onze gemeentelijke hoofdstad. De kans dat je dan door een van de Roojse gevraagd wordt om mee te spelen is aanzienlijk groter dan de kans dat alle gestapelde schapen op de rotonde een weekend samen ongeschonden doorkomen. Zo ook werd het veteranen team van Venray deze week aangevuld met enkele jongen gasten die zonder enige moeite op zondagmiddag weer hersteld zijn om met een van de hogere vaandelteams van SW aan te treden... Maar ter zake... Tijdens een pittige opwarming van de spieren, met een speciaal woord van dank aan Ton "Roger Rabbit" Arts voor het meenemen van de Gouden Balion, werd de opstelling door Leo "van" Basten bekend gemaakt. De terugkeer in de basis van "ik Ben Ben" Broeren en Rob "de Kanibaal" Raaymakers zorgde ervoor dat alom bekende namen als Wien "asperges te koeëp" Staaks, Peter "met z'n elastieken benen" van Heeswijk en Sjoerd "Gradje" Vollenberg op de bank plaats moesten nemen. Met zo'n sterke bank kon "Gio" Engels het zich veroorloven om zijn kicks thuis te laten. En zelfs de iets later gearriveerde Piet "ut Vernuft" Fleurkens lachte opzichtig in z'n vuistje met het zien van deze kanonnen op de bank. Ook het begin van deze wedstrijd werd begonnen op de manier zoals de oude Romeinen het bedoeld moeten hebben, een aftrap waarbij de bal een volledige omwenteling moet hebben gemaakt op het grondgebied van de vijand. De eerste wapenfeiten kwamen van de junioren van "Lucky 5801". Enkele goede kansen werden vakkundig om zeep geholpen door deze jonge honden. Toch werd er door de SVO verdedigd op een manier waar het Inter van onze Wesley nog zijn voordeel mee kon doen. Jammer was dan ook dat de 1-0 voor Rooj een echte ouderwetse klutsbal was, maar de achterstand was een feit... We lieten de spreekwoordelijke moed niet zakken en met enkele rappe counters kwamen we enkele keren dicht bij het doel van de Roojse gaolie. Zo werd een goede voorzet van Aid Prins John ('09 voor intimi) onreglementair met de hand tegengehouden door niemand minder dan Wijkagent Roel Coppus, die vanmiddag van geen "wijken" wilde weten, maar de penantie was gegeven. De bal werd opgeëist door Henk "4x4" van Gogh, en kent U de schoten nog van Neeskens? Nou, zo maar dan net iets anders bracht "4x4" de stand gelijk. "Lucky 5801" bleef toch het spelbeeld bepalen en Rob "de Kanibaal" kon een strakke voorzet niet beter verwerken dan onfortuinlijk in eigen doel... 2-1Met een goed geplaatst schot werd de ruststand door een Junior van Venray bepaald op 3-1 Na rust werd een drie-dubbele wissel toegepast, de kanonnen werden van de bank gestuurd, en er werd rust gegund aan Rob "de Kanibaal", Theo van de "Pads" en "'09". SVO ging goed van start en er werd goed druk gezet op "Lucky 5801". Achterin had Paul "Ausputzer" van Bergen de kleinste van de twee "Roojse VanDalen" volledig in de welbekende tes, op het middenveld en voorin werden veel slagen gewonnen en de blauwen van Rood-Wit wisten soms niet waar ze het moesten zoeken. Toch was het redelijk snel na rust dat wederom een jonge hond de stand met een mooi schot op 4-1 bracht. We bleven echter aandringen en toverden enkele mooie aanvallen uit de hoge hoed. Zo kwam Ton "Rabit" enkele keren net te laat om zijn dikke teen tegen een afgemeten voorzet van de veelvuldig mee opkomende "Spargel" Wien te zetten. Toen Rooj de stand op 5-1 wist te brengen was wel duidelijk dat de punten deze zaterdagmiddag niet mee zouden worden genomen naar Oostrum, maar een doelpuntje moest er toch nog wel inzitten. Onder aanvoering van gelegenheidsspits Theo van de "Pads" werd "Lucky 5801" nog eens goed opgejaagd. En zo kwam het dat na een verre uittrap van keeper Ramon "Ijskonijn" Brauer de Roojse keeper de bal niet goed wist te verwerken. Alexander "100 meter in 9,5 seconde" Huijs behield het overzicht, en ging de bal van Henk "4x4" er al snoeihard in, zo had het zeer bekeken balletje van Sjoerd "Gradje" Vollenberg net voldoende snelheid dat Roel "Wijkagent" Coppus deze bal echt niet meer kon achterhalen. 5-2 op het scorebord, aftrappen, affluiten, handjes schudden, douchen en omkleden, op naar Hilde! Wellicht is het nog noemswaardig dat Ruud "Aspro" Engels na de wedstrijd voor het eerst in zijn leven... ach laat ook maar, kleedkamergeheimen! Uw reporter, Ber Vollgen.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 13