Oostrumse luchtmacht velt Leunen Leunen 3 - Oostrum 2 0-3 Zondag 2 mei, derby-dag! Waar Spanje Barca - Real heeft, Italië de derby van Milaan en Schotland Rangers - Celtic, daar heeft Nederland Leunen - Oostrum! Dat was het top-affiche dat op deze regenachtige zondagmiddag op het programma stond in klasse 4J. Twee ploegen in vorm. De nummer 2 tegen de nummer 5. Twee ploegen die de laatste wedstrijden het net makkelijk wisten te vinden. Twee ploegen waar tegendoelpunten niet als warme broodjes over de toonbank gingen. Leunen dus. Voor de ideale schoonzonen een lastige horde die moest worden genomen in de opmars naar plek twee, de bijgestelde doelsteiing voor dit seizoen. Aangezien de heenwedstrijd voor de winter al op de nationale radio was aangekondigd door Peter 'Peerke' Fleurkens, waren ook de verwachtingen voor de return hoog gespannen. Verwachtingen aan Oostrum zijde gewekt door de 3-0 thuisoverwinning die was behaald op de oranje hemden eerder dit seizoen, maar misschien meer nog door de fantastische reeks die SVO 2 aan het neerzetten is de afgelopen weken. Tot de wedstrijd van vandaag waren uit de laatste 4 wedstrijden 12 punten gehaald, waarin 16 maal werd gescoord en Sjors 'Jordi' Gommans geen enkel tegendoelpunt hoefde te incasseren. Een geweldige reeks neergezet door een jong team in opbouw. Een team met de jonge trainer Jr. Verheijen die blijft sleutelen en sturen en die samen met de rest van de technische staf de ideale schoonzonen daar heeft gebracht waar ze nu staan. Dat team stond vandaag voor de zware opgave de ploeg van Leunen, met veel ervaring op een hoger niveau, wederom aan de zegekar te binden. Een bijzondere wedstrijd dus die een extra tintje kreeg door de return van Freddie van der Velpen binnen de kalklijnen. Na ongeveer 8 maanden blessureleed, waren er vorige week al de minuten in Oostrum 4, maar volgde vandaag de beloning voor al dat harde werken in de vorm van een basisplaats op sportpark het Klaverblad. De 'flyer' op rechts was terug! Dan de wedstrijd. Het duurde ongeveer tot minuut 10 voordat SVO de regie over de wedstrijd nam. En wie anders dan Mark 'Screbby' Broeren was het die 't Twed aan de hand nam en de lijnen begon uit te zetten. Spelend op de zo belangrijke mid-mid positie stuurde hij het spel als Redondo, de sierlijke oud middenvelder van Real, in zijn beste dagen. Niet altijd opvallend, maar zo slim, zo handig, zo belangrijk. Een lust voor het oog van de kenner! Gevolg was dat de eerste mogelijkheden voor Oostrum zich begonnen aan te dienen en Leunen een aantal keer door het oog van de Naald kroop. Zeer toepasselijk zo rond Koninginnedag. Toch duurde het nog tot minuut 35 eer het eerste doelpunt te noteren viel. En alsof hij nooit was weg geweest, werd de assist verzorgd door Freddy. Een corner vanaf links werd door spits Kees 'Fandefan' zeer knap binnengekopt. Oostrum op voorsprong! Uiteraard kon Leunen dit niet over zijn kant laten gaan en de Knöllekes probeerden dan ook de aanval te zoeken. Maar elk Knölleke dat over de Oostrumse middenlijn kwam, werd, mede door Huub 'Matje' Direks en Frank 'Henny' Hendrix, vakkundig geschild en gekookt. SVO bleef dan ook sterker en verdiende eigenlijk een grotere voorsprong. Maar zoals dat in voetbal gaat komt niets vanzelf en omdat Oostrum de bal er niet in schoot was het logische gevolg een 0-1 ruststand. In de rust werd de moegestreden 'Matje' vervangen door 'Peerke' en begon Oostrum aan deel 2 van de kraker. Ondertussen werd het weer slechter en slechter en het spelniveau ging mee in de lijn van het weer. Maar zoals altijd in een derby, vergoedde de spanning en strijdlust veel van wat er verloren ging aan niveau. En waar het spel over de grond moeilijker ging door de regenval, daar was het wederom de Oostrumse luchtmacht die Leunen verschalkte. In minuut 66 gaf de eveneens ingevallen 'Steffa' Fleurkens een voorzet op broeder 'Peerke' die de bal achter de Leunse keeper kopte. Oostrum op 0 - 2 en wedstrijd gespeeld! Na dit doelpunt kon Oostrum achterover 'leunen' en rustig op zoek gaan naar de 0-3. De oranje-witten waren kapot gespeeld en geloofden niet meer in een goed resultaat. Tim 'Tonkelbeen' Euwes, met zijn imposante torso, was onderwijl ingebracht om Dave 'Gerry' Gerritsen te vergezellen op de rechterflank. En hij was het ook die de laatste assist van de dag op zijn naam kreeg. Een assist op 'Screbby' die het derde kopdoelpunt van de middag verzorgde en daarmee zijn goede wedstrijd extra glans gaf. Leunen met 0-3 geklopt, een zeer goede prestatie! En aangezien ook SVO 3 en SVO 4 deze zondag drie punten uit Leunen meenamen, zullen Pietje en Mientje Martens vroeg in bed hebben gelegen... Volgende week de thuiswedstrijd tegen SVEB, waarin plaats twee kan worden zeker gesteld en waarmee het seizoen 2009 2010 uitstekend kan worden afgesloten. Graag tot dan! Aostrum 2.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 11