Aan alle inwoners van Oostrum Lezing Nederlandse orchideeën. LEKKER DE NATUUR IN De gebundelde collecte van 2010 ligt weer achter ons. Ook dit jaar is het resultaat mooi en is het volgens het Collectanten Comité Oostrum allemaal naar wens verlopen. Op de lijst in dit Oostrum's Weekblad staan de bedragen die voor de twaalf organisaties zijn opgehaald. De bedragen zullen, na aftrek van de onkosten voor het kopieerwerk, worden overgemaakt naar de betreffende organisaties. Het Collectanten Comité Oostrum dankt u hartelijk voor uw medewerking. Het was heel prettig dat velen van u de enveloppe al hadden klaar staan. Natuurlijk worden de collectanten die de enveloppen hebben rondgebracht en weer opgehaald extra hartelijk bedankt voor hun inzet. Vriendelijke groeten, namens het Collectanten Comité Oostrum, Koos Künen, Watermolenstraat 12, tel: 585186 Op Maandag 3 mei houdt IVN Geysteren-Venray een lezing over de Nederlandse orchideeën. De familie van de orchideeën is een van de grootste plantenfamilies. Wereldwijd zijn er meer dan 20.000 soorten bekend. De soorten vertonen een grote verscheidenheid aan bloemen. Spectaculaire planten met fantasievolle bloemen in prachtige kleurencombinaties. We kennen ze uit bruidsboeketten en tuincentra. In onze natuur zullen we vaak tevergeefs zoeken naar blikvangers. Toch kennen we in ons land ruim 30 soorten orchideeën. Ze zijn allemaal wettelijk beschermd en de meeste soorten zijn uiterst zeldzaam. De juiste biotopen ontbreken en zelfs de hele zeldzame planten worden soms uitgegraven, waarna de planten meestal snel een roemloos einde vinden in het bloementuintje. Daarom houdt men de groeiplanten van veel orchideeën geheim, waardoor ze met nog meer geheimzinnigheid omgeven worden. Tijdens deze lezing, welke verzorgd wordt door Karei van Gorp specialist op het gebied van orchideeën, zullen alle Nederlandse soorten aan bod komen. De lezing vindt plaats in Café 't Trefpunt te Geysteren en begint om 20.00 uur IVN Geijsteren/Venray organiseert een speciale natuur belevingstocht in de LEUNSE PAES te Venray voor kinderen van 6-12 jaar Wat is er leuker dan iets bijzonders te ontdekken in de natuur, te struinen in een moerassig gebied, te ontdekken welke dieren er wonen door sporen te zoeken en in de beek waterbeestjes te scheppen Wanneer er tijd over is SPELEN we een spel. De tocht vindt plaats op woensdag 5 mei van 9.30 - 12.00 uur (en bij veel aanmeldingen van 13.30 - 16.00 uur). Deelname is gratis. De start vindt plaats bij de hoofdpoort aan de Baggerweg. Aanmelding is noodzakelijk, vol is vol. Voor info en aanmelding: Marije Freriks, 0478-501325. Email: mfh.freriks@hccnet.nl

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 5