A2 c< "Goed verhaal. Leuke humor. Grappige personages. Eén van de betere toneelstukken. Goed en realistisch gespeeld. We komen volgend jaar zeker weer kijken". Dit zijn enkele uitspraken die toneelvereniging Oirato uit Oirlo vaak heeft mogen ontvangen na de voorstellingen die zij reeds in eigen dorp gebracht hebben. Zij zijn terecht trots op dit resultaat en verheugen zich dan ook op het volgende optreden, namelijk maandag 3 mei in Schouwburg Venray. Voor elke speler/acteur een uitdaging en een prachtige ervaring vanwege de ruimte en de vele mogelijkheden daar. De geslaagde optredens met de diverse komische rollen zullen daar dan ook zeker een passend vervolg gaan krijgen. Natuurlijk graag voor zoveel mogelijk publiek. Dit is waarin u ook een prachtige "rol" kunt spelen. De rol van toeschouwer. U zit op een comfortabele stoel, u kunt genieten, u kunt lachen, u bent getuige van een goed en leuk verhaal en u hoeft er niet eens voor te repeteren. Het enige wat u moet doen is een kaartje kopen en u bent onderdeel van het verhaal! Want zonder toeschouwers is het verhaal niet compleet. Toneelvereniging Oirato is een ambitieuze amateurclub en dit is zichtbaar op het podium. Dit jaar op het toneel o.a. een jonge debutant, maar ook een speler met 50 jaar ervaring. Samen met de overige leden brengen zij vol overgave het komisch blijspel "De Richel" op de planken, geschreven door Ton Davids en bewerkt door De Groot. Korte inhoud: Pension de Richel, een opvanghuis voor dak en thuislozen, is gevestigd in een woonwijk. Leiding en verzorging zijn in handen van Toos en Pien. Toos legt haar hele ziel en zaligheid in het pension en Pien helpt haar hiermee als vrijwilligster. De "chique" buurt vind het pension maar niks aangezien er nogal wat, in hun ogen, "vreemde" figuren wonen. De buurt probeert dan ook om het voortbestaan van Pension de Richel te verhinderen met behulp van de gemeente. Het bestemmingsplan geeft aan dat het pand slechts gebruikt mag worden als woonhuis of kantoorpand. Zullen de bewoners dan toch weer op straat komen te staan? Is eten uit vuilnisbakken en slapen op een bankje in het park weer hun toekomst? Hoe gaan de bewoners hier mee om? Zal Toos haar pension weten te redden? U begrijpt dat dit een hoop hilariteit met zich meebrengt. Hoe dit leuke scenario afloopt mag u zelf komen aanschouwen. Regie is in handen van Marion Pingen. Voorverkoop vindt plaats bij café/cafetaria D'n Terp in Oirlo. Telefonisch reserveren kan via Marjolein (06-54931666) of Erik (06-24155156). Ook aan de kassa zijn voldoende kaartjes te verkrijgen. Deze kaartjes kosten allen 10,=. Oirato hoopt u te mogen begroeten op maandag 3 mei om 20.00u. Van uw "rol" als toeschouwer zult u absoluut geen spijt krijgen! iVAVrtVH

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 21