2 Mei Open dag zorgboerderij Samen f SAMEN het speelveldje Van Broekhuizenstraat is een sleutel gevonden. MerkRENZ NR.154. U kunt hem ophalen op de Stationsweg 211a; tel.589033 Altijd al eens een kijkje willen nemen op een zorgboerderij? Op zondag 2 mei organiseert Zorgboerderij Samen een open dag, en kan je onder het genot van een kopje koffie kennis maken met bezoekers en vrijwilligers van de boerderij. Gelegen aan de Venrayseweg in Overloon, biedt Zorgboerderij Samen alweer bijna 2 jaar een "boeren"dagbesteding voor ouderen en mensen met niet aangeboren hersenletsel. "Inderdaad, bij ons geen crisis hoor", lacht let Cremers, "we hebben het zelfs drukker dan ooit"! Het idee van een zorgboerderij heeft me altijd aangesproken. Een zingeving aan de dag bieden waarbij mensen lekker buiten bezig zijn in plaats van binnen zitten bij een gewone dagbesteding. Mensen laten doen wat ze zelf leuk vinden. En er is altijd genoeg te verzinnen op en rondom de zorgboerderij; lekker in de natuur, rust en ruimte om je heen. Samen in de moestuin bezig zijn, de dieren verzorgen, rustig krant lezen of gewoon een stuk wandelen. Geweldig om te zien hoe mensen daar opknappen!" De geiten voeren, het kippenhok schoonmaken en in de winter een nieuw hok voor de konijnen timmeren zijn maar een paar van die dingen die we hier doen" zo vertelt een van de heren die al geruime tijd als bezoeker naar de zorgboerderij komt. Die rust en ruimte hier op de boerderij, daar geniet ik echt van. Het is fijn om nog nuttig bezig te kunnen zijn, lekker in de buitenlucht dingen te doen die ik vroeger zelf ook deed maar nu niet meer kan vanuit de zorgflat waar ik woon. Ik kijk er altijd echt naar uit altijd om hierheen te komen, ben een buitenmens en op mijn best als ik lekker bezig kan zijn. Een andere bezoeker knikt instemmend; "ja" zegt hij, "En de vrijwilligers plagen, dat doen we ook veel hier" lacht hij met een ondeugende twinkeling in zijn ogen. Volgens let Cremers schuilt het succes van de zorgboerderij vooral ook in niet te veel poes pas, maar een gezellige invulling aan de dag. Dichtbij het bos en tussen de weilanden, lekker naar buiten als het mooi weer is, tussen de middag warm eten en op z'n tijd een kopje koffie. Zo houden wij die crisis vanzelf buiten de deur! Lijkt het je nou leuk om eens een kijkje te nemen op de zorgboerderij? Op zondag 2 mei organiseert Zorgboerderij Samen een open dag. Tussen 10.00 en 16.00 kun je onder het genot van een kopje koffie rondkijken op de Zorgboerderij, ledereen is van harte welkom! Kijk voor meer informatie over de Zorgboerderij ook op www.zorgboerderijsamen.nl VOOR AL UW DAKWERKZAAMHEDEN Stationsweg 148, 5807 AD Oostrum T - 0478 - 691034, M - 06 - 12461935 i Slayerhofweg 2b Wanssum op afspraak, ook 's avonds tel. 0478-539020 www.haroIdlen.ssenkcukens.nl 0p i

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 19