Oostrum in kampioensvorm Olympia 4 - Oostrum 2 0-6 Na drie overwinningen op rij met een doelsaldo van +10. gingen de ideale schoonzonen vandaag op weg naar Boxmeer. De blauw-witte brigade van Olympia moest aan de zegekar worden gebonden wilde SVO 2 blijven meedoen om de bovenste plaatsen. Uiteraard was het sterrenensemble van Venray 5 niet meer te achterhalen op de ranglijst, maar plek 2 in 4J zou als een kampioenschap mogen worden gevierd door 't twed. Zeker als ook het beoogde totaal van 40 punten werd gehaald. Na de dag ouderwets te zijn begonnen met koffie en vlaai in de gezelligste huiskamer van Oostrum, werd de reis naar Brabant al om 09u00 in de morgen ingezet. Een tijd die de jonge rakkers van 2 niet zijn gewend, een tijd waarop normaliter de plooien nog niet uit het gezicht zijn verdwenen van de nacht er voor, een tijd dat de ergste na-dorst eigenlijk nog moet komen. Maar niet dit seizoen! Zondags vroeg voetballen, betekent zaterdag op tijd naar bed. Een verandering in mentaliteit die Jr. en zijn technische staf hebben weten te bewerkstelligen en waar duidelijk is gebroken met de trend van de laatste jaren. Na in een lekker voorjaarszonnetje de warming-up te hebben afgewerkt, betraden de ideale schoonzonen, onder luid applaus van Mat 'Johan Segundo' Gommans, de kleiplak op sportpark Intervet. Er hing duidelijk iets in de lucht....Ten opzichte van de heenwedstrijd in Oostrum, was de opstelling van Olympia niet veel veranderd. The Mask met zijn fragiele neus zwierf nog steeds anoniem rond in de spits, met achter hem een tiental spelers met een grote dosis ervaring en gogme, maar zonder de kracht en power van een jonge kerel 'voll im saft'. Hier zou het op uitdraaien deze morgen, ervaring vs. jeugdig elan, Patricia Paay vs. Nicolette Kluijver, LP vs. MP3, Youp van het Hek vs. New Kids, Kwatta vs. Snickers Crunchy. Een wedstrijd in 4J tussen de schoonvaders van Olympia 4 en de ideale schoonzonen van SVO 2. Het bleek op voorhand een ongelijke strijd.... En laat het in minuut 34 nou net de oudste van het Oostrum stel zijn die de 0-1 op het bord zette. Nadat de bal diep in de 16 van Boxmeer was ingebracht, viel deze pardoes voor de voeten van Mark 'Screbby' Broeren die zich geen moment bedacht en de bal vol op de slof nam. Keeper te laat bij de grond en SVO op voorsprong! En waar het spel van 't twed voor deze goal niet helemaal goed uit de verf kwam en bijna de hulp van Mat Arts was ingeroepen, daar kwam de motor na het doelput op toeren. En 4 minuten na rust leidde dit eigenlijk al tot de beslissing in de wedstrijd. De zojuist ingevallen Peter 'Peerke' Fleurkens ging goed door op rechts en leverde een voorzet op maat af bij Arjan 'Der Bomber* Kempen. Dit was wat voetbal zo mooi maakt! Heerlijke afdraaiende Van 't Schip voorzet van 'Peerke' en prachtig binnen geknikt door 'Der Bomber*. Oostrum op 0-2! Daarna ging het snel. Boxmeer was kapot gespeeld en Oostrum speelde wellicht de beste helft van het seizoen. Minuut 56, mooie aanval door het midden, steekballetje van 'Der Bomber' naar links, 'Screbby' op snelheid over de man heenkomend en afronden met links in de korte hoek! Olympia stond er bij en keer er naar, alsof ze naar twee broodjes smerende beren aan het kijken waren, 0-3. En alsof dat nog niet genoeg was, deed 'Der Bomber' in minuut 66 een tweede duit in het zakje, wellicht nog mooier dan de eerste. Goede bal van achteruit van Tim 'Tonkelbeen' Euwes op Arjan.' Aannemen, kijken, inschatten, raken. Biljarten van de buitencategorie zoals de bal met een curve over de keeper van Olympia viel. Het moet gezegd, de Boxmeerse keeper was niet de grootste van het veld, maar er moet veel gevoel in de rechtervoet van 'Der Bomber' hebben gezeten op het moment dat de bal zijn voet verliet. SVO op 0-4! Daarna in minuut 72 assist nummer twee van 'Tonkelbeen', de rechtsback die al lang geen back meer was, maar meer als 2de rechtsbuiten stond te spelen. Eindstation van de flankbal was de ouwe snoeperd Kees 'Fandefan' die dit buitenkansje niet onbenut liet en de 0-5 liet aantekenen. Maar het laatste woord deze wedstrijd was aan Dave 'Gerry' Gerritsen, die zijn goede wedstrijd verdiend bekroonde met een doelpunt. Actie van 'Der Bomber' door het midden, omspelen van een verdediger, balletje breed op 'Gerry' die uiteraard niet faalde en de bal in het doel schoof. Zesde doelpunt van de morgen en de grootste overwinning van de ideale schoonzonen dit seizoen! Dit was pure voetbal-reclame wat SVO 2 hier vandaag op de Brabantse kleigrond had laten zien. Wanneer dit een voorbode was van de laatste 270 minuten van het seizoen '09 '10 raad ik iedere voetballiefhebber aan om op zondag 2 mei het vervolg van dit voetbalgala te komen zien op sportpark het Klaverblad in Leunen Veulen Heide. Mooi affiche in de lentezon, Leunen 3 - Oostrum 2, derby, klassieker, broederstrijd in klasse 4J. Komt dat zien! Aostrum 2.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 13