Lezing natuurfotografie: Eenvoud in een gloed Wandeling over het St. Anna terrein Venray KLACHTEN OVER BEZORGING "Periodiek" tel: 582877. 13 Lezing natuurfotografie op 19 april in café 't Trefpunt Geysteren, Fotografie is natuurlijk het vangen van licht, maar fotografie is ook de uitvergrote eenvoud van een complexe wereld. Wat zou er gebeuren als we op zoek gaan naar eenvoud in de natuur en deze versterken met prachtig licht? De lezing welke gepresenteerd wordt door Richard Smals neemt je mee in een fotografische reis naar dit ultieme moment waarbij er een versterkende werking is tussen eenvoudige elementen badend in zacht licht. Wellicht is dit een blijvende uitdaging en in hoeverre is dit af te dwingen? Verschillende gekozen foto's laten deze kracht zien maar ze worden aangevuld met foto's welke geleid hebben tot de weg er naartoe. Natuurlijk worden ze vanuit een bepaalde visie op fotografie toegelicht. Daarbij worden ook technische fotografische aanvullingen en mogelijkheden in het nabewerken niet uit de weg gegaan. De algemene natuur is hierbij het hoofdonderwerp met als sub onderwerp de kleine beestjes van de natuur (macro fotografie). De lezing wordt georganiseerd door IVN Geysteren-Venray en begint om 20.00 uur. Ten noorden van Venray ligt nog een prachtig stukje natuur, met als bekendste onderdeel het St. Annaterrein. Het landschap is er voor een gedeelte enigszins glooiend, aan de bovenkant van het gebied bevindt zich het dal van de Loobeek. Het terrein van St. Anna, 45 ha groot, ligt op het hogere gedeelte aan de zuidzijde, net boven het centrum van Venray. De zijkanten van het terrein bestaan voor een belangrijk deel uit gemengd bos op voormalige stuifduinen. Verder vindt men hier nog kruidenrijke graslandjes, een dorado voor vlinders, tot zelfs de restanten van een oude akker(kamp). Het middengedeelte is gecultiveerd tot een parkachtig geheel en wordt gedomineerd door monumentale bomen en lanen. Vermeldenswaard zijn zeker ook de prachtige solitaire bomen, waaronder een heel mooie treurbeuk, en een heuse berceau (loofgang met aan beide zijden heggen, die een tunnel vormen) Vooral de afwisseling van naaldbos op de stuifduinen met open grazige weiden en een loofbos met veel dood hout draagt bij aan de bijzondere ecologische kwaliteit van het gebied. Vele milieus op een klein oppervlak met als gevolg dat ook vele planten en diersoorten hier een plekje hebben gevonden. Tijdens onze wandeling zullen we aan al deze verschillende facetten en al het moois dat het St. Anna terrein (nog te bieden heeft, de nodige aandacht besteden. De wandeling start op de parkeerplaats bij het hoofdgebouw om 14.00 uur Op vrijdag 23 april 2010 organiseert IVN Geysteren-Venray een wandeling over het St. Anna terrein. Klachten over de bezorging van het Oostrums Weekblad en de Peel en Maas, s.v.p. niet bij de redactie melden. Voor klachten kunt U op vrijdag van 8.30 uur tot 17.00 uur bellen met

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 23