Oostrum komt op stoom Oostrum 2 - SV United 2 3-0 Na overwinningen tegen SVEB en Ysselsteyn in de voorbije weken en een afgelaste wedstrijd tegen de Horster Dreumels, stond vandaag de derby met buurman Wanssum op het programma. Door de goede resultaten van de laatste weken en het feit dat United in de onderste regionen van de ranglijst verkeert, was het vertrouwen aan Oostrum zijde groot. Waar donderdag nog specifiek op de eerste 10 minuten van de wedstrijd was getraind, daar verwachtte de technische staf het resultaat hiervan op deze zondag te zien. De opdracht was dan ook duidelijk. Met een start-offensief de Meerlo Wanssum combinatie overrompelen en het verschil in de beginfase maken. En zoals het ideale schoonzonen betaamt, werd er uiteraard gedaan wat trainert Jan 'Jr.' Verheijen vroeg. Nadat de tos voor de zovvelste keer dit seizoen door SVO was gewonnen en iedereen de aanvallende stellingen had ingenomen, werd door de scheidsrechter voor de aftrap gefloten en ging de gashendel direct vol open. Oostrum stormde vanaf de aftrap in de vijfde versnelling richting de keeper van United, die met knikkende knietjes in het doel stond. Het leek of de bestorming van de Bastille 221 jaar na dato werd nagespeeld op sportpark de Nieuwe Spar! En waar de meeste spelers van Oostrum in de 5de versnelling rondscheurden, daar besloot Peter 'Peerke' Fleurkens direct de turbo er op te gooien. Op een pass van Arjan 'Der Bomber' Kempen ging 'Peerke' de diepte in en penetreerde de 16 meter van United. Vanuit zijn ooghoek zag hij de Wanssumse keeper op zich afstormen en besloot hij de bal op Bergkamp-achtige wijze in de verre hoek te stiften! Na 35 seconden het snelste doelpunt van SVO 2 van dit seizoen en Oostrum op 1 - 0! Dat was nog eens een lekker begin. Eerste kans, eerste doelpunt en een goede felle start van de ideale schoonzonen. Na deze goal kwam de rood-witte furie echter nog niet tot bedaren. Overal op het veld bleef Oostrum druk zetten op de opponent, die niet wist wat met de bal te doen. In deze fase was elke tweede bal en elke diepe bal voor SVO. En waar het in minuut 1 'Peerke' was die de trekker overhaalde, daar gebeurde in minuut 11 nog iets wonderbaarlijkers. Een prachtige aanval werd opgezet door het midden. Steekbal van Mark 'Screbby' Broeren naar rechts op Kees 'Fandefan'. Deze omspeelde zijn tegenstander en zag dat 'Screbby' ondertussen was doorgelopen tot voor de goal. Balletje op maat, maar door de lucht, en iedereen dacht dat er een aanname zou volgen. Maar niet vandaag moet 'Screbby' hebben gedacht, want wat er volgde was een kopbal! Ongekend, de bal pal op de volle haardos genomen en strak in het doel geknikt. Kopgoal van Screbby en SVO op 2 - 0 na 11 minuten! Na dit doelpunt werd de gashendel bijna dicht gedraaid en liet Oostrum, zonder de controle te verliezen, United meespelen in deze wedstrijd. En als je het zo leest klinkt dat misschien een beetje arrogant....en dat is het ook. Maar feit is dat SVO zonder problemen de voorsprong verdedigde tot ver na rust. Want toen, in minuut 67, kreeg Wanssum de kans om terug in de wedstrijd te komen. Waar 'Peerke' eerst op Bergkamp-achtige wijze had gescoord, daar kreeg hij nu de bal op Van Aerle-achtige wijze heel ongelukkig tegen de hand. En helaas dacht de scheidsrechter hier met zijn scherpe timmermansoog een strafschop in te zien. Maar aangezien de Wanssumse aanvallers deze wedstrijd nog niet eerder oog in oog hadden gestaan met doelman Sjors 'Jordi' Gommans, daar was de schrik bij het nemen van deze pingel groot. De bal werd niet afdoende ingeschoten en 'Jordi' pakte de penalty klemvast. Niks United terug in de wedstrijd, Oostrum nog gewoon op 2 - 0! En dat is voor een ploeg heerlijk voetballen. Weten dat niet elk foutje direct een tegendoelpunt oplevert. En waar Oostrum verder ging met het vasthouden van de voorsprong, werd er hier en daar toch ook nog gedacht aan een derde doelpuntje. En gelukkig zetten de voorwaartsen deze gedachte om in daden. Wederom 'Der Bomber', met assist 2 van de middag, gaf een intelligent balletje op Kees 'Fandefan' die, ondanks een op hem gemaakte overtreding, de bal met een puntertje op doel kreeg en deze tot ieders vreugde in het netje zag verdwijnen! In de 85ste minuut de 3 - 0 op het bord en wedstrijd helemaal gespeeld. Volgende week zal dit succes een vervolg moeten krijgen in de wedstrijd tegen Olympia, de ploeg die we nog kennen van 'The Mask'. De top 3 komt in zicht! Aostrum 2.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 17