Als er meldingen binnenkomen van burgers over afval naast de containers, worden er acties uitgezet. Er wordt door het team afval onderzoek gedaan naar mogelijkheden om de kunststofinzameling te professionaliseren. Men hoopt de resultaten van dit onderzoek in 2011 te kunnen uitvoeren. Verkeersmaatregelen Mgr. Hanssenstraat en fietspad Sparrendreef. 10 maart is er overleg met de provincie over de uitvoering van deze verkeersmaatregelen. Hierna kan een planning gemaakt worden. Buurtvereniging "Vriendschap door Samenwerking" aan de Stationsweg verzocht 8 februari in een brief om informatie over de stand van zaken met betrekking tot het verkeersluw maken van en snelheidsbeperkende maatregelen voor de Stationsweg. Er is hierover contact geweest met Dhr. S. Halbertsma van de gemeente. De Stationsweg is opgenomen in het verkeer- en vervoersplan van de gemeente Venray. Dhr. Halbertsma wil een keer informatie verstrekken over hoe de wegenstructuur in Oostrum zich zal ontwikkelen. De reconstructie van de Stationsweg zal niet op korte termijn zijn. Wat betreft de financiële middelen liggen de prioriteiten eerst elders. Oostrum in perkvorm. Binnenkort wordt er verslag uitgebracht over de nieuwe locatie door een deskundige en naar aanleiding van zijn uitspraak worden er beslissingen genomen. 8. Maatschappelijke zaken Jeugd 12 tot 16 jaar. De volgende vergadering valt hier meer over te melden. Rapportage overige activiteiten Er wordt actie ondernomen om het leefbaarheidbudget weer onder de aandacht van de mensen te brengen. De criteria voor het leefbaarheidbudget worden nog eens bekeken. 9. Dorpsontwikkeling Oostrum Noord-Oost. In juli 2009 is het uitbreidingsplan van Oostrum Oost gepresenteerd. 9 maart heeft het dagelijks bestuur een gesprek gehad met Dhr. J. Wolbrink, projectleider voor de gemeente voor Oostrum Noord-Oost. De gemeente heeft nu een verkaveling gemaakt en een beeld kwaliteitsplan. Dit laatste is van belang als richtlijn voor de partijen die het gaan ontwikkelen. Begin april wordt dit gepresenteerd aan de mensen die grondposities hebben in het gebied. De eigenaars zullen op basis van deze gegevens zelf in overeenstemming moeten komen met de ontwikkelaars. Op 11 mei heeft de dorpsraad een vervolggesprek met Dhr. Wolbrink. Bodemsanering Gildestraat en Buitenhof. De bodemsanering is uitgesteld tot na augustus wanneer het broedseizoen is geëindigd. 15 maart begint het broedseizoen en de kapvergunning is nog niet afgegeven. Tijdens het broedseizoen mag er niet gekapt worden zodat de bodemsanering is uitgesteld tot na augustus wanneer het broedseizoen is afgelopen. De dorpsraad gaat informeren hoe het staat met de verandering van het bestemmingsplan. 10. Actielijst Geen veranderingen 11. Rondvraag Na de in gebruik name van het nieuwe gebouw zal er een open dag bij de Gilde opleidingen georganiseerd worden. Men ervaart weer veel overlast van de hondenpoep. De gemeente beoordeelt of er afvalbakken komen bij de Ghunebeek en het voetpad naast het spoor. Mochten deze geplaatst worden, dan is het een goed idee om de bewoners er attent op te maken dat deze ook voor het deponeren van hondenpoep gebruikt mogen worden. 11. Sluiting De voorzitter dankt iedereen voor de inbreng, de volgende vergadering is op13 april.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 8