Open repetities Waterschap Peel en Maasvallei zoekt bestuurslid jeugdwaterschap kW Waterschap Peel en Maasvallei Waterschap Peel en Maasvallei is op zoek naar een jongere tussen 12 en 18 jaar, die zitting wil nemen in het eerste nationale jeugdwaterschapsbestuur. Dit landelijke jongerenwaterschap gaat voor de zomervakantie van start om in november ideeën aan te leveren over waterthema's, waarvan zij denken dat hun leeftijdgenoten daar nu en in de toekomst mee te maken krijgen. Met de ideeën die zij aandragen gaan de waterschappen ook daadwerkelijk aan de slag. De Nederlandse waterschappen willen jongeren meer betrekken bij hun werk. De waterschappen vinden dat nodig, omdat nadenken over waterbeheer betekent datje ook moet nadenken over de toekomst. De benoeming eind 2009 van de 17-jarige Laura Pierik uit Den Haag tot jeugddijkgraaf, was de opmaat naar de samenstelling van een nationaal jeugdwaterschapsbestuur. In dit bestuur neemt uit elk waterschap een afgevaardigde zitting. Deze groep jongeren gaat vanuit een eigen visie met de waterschappen meedenken over het waterbeheer in Nederland, nu en in de toekomst. Aanmelden! Jongeren tussen de 12 en 18 jaar die het interessant vinden om mee te denken over het waterbeheer in het gebied van Waterschap Peel en Maasvallei en in de rest van ons land, kunnen zich tot 1 mei aanmelden via www.ieuadwaterschap.nl. De beste kandidaat voor Noord- en Midden-Limburg wordt medio mei bekend gemaakt. Op woensdag 14 en 21 april houdt het Jonge Garde Koor weer 'open repetities'. Wij zijn een groep jonge vrouwen in de leeftijd tussen 23 en 33 jaar. Het koor repeteert in Oirlo, maar de leden komen overal vandaan (bijvoorbeeld uit Sevenum, Swolgen, Venray, Boxmeer, Oostrum, Wanssum en Melderslo). De laatste jaren hebben wij nummers gezongen van U2, Roxette en Guus Meeuwis, al dan niet speciaal bewerkt voor ons. Ook zingen wij veel gospelnummers (vaak driestemming) en hebben we een speciale map voor kerst. Voor concerten studeren wij vaak een speciaal (thema-)repertoire in. We zingen ca. twee keer per maand in de kerk van Oirlo tijdens missen. De open repetities zijn bedoeld voor diegenen die het leuk om gewoon eens te komen kijken naar een repetitie, maar ook voor mensen die misschien lid willen worden van het koor. Dus...lijkt het je leuk bij ons koor te komen zingen, kom dan naar onze open repetities. Je hoeft geen noten te kunnen lezen, enthousiasme is het belangrijkste! De open repetities vinden plaats op woensdag 14 en 21 april aanstaande, vanaf 19.OOu in de kerk van Oirlo (Hoofdstraat 25). Voor meer informatie kun je contact opnemen met dirigent Ad Voesten (telefoon 077-3662479). w

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 25