Blauwborstwandeling Maria Peel Alzheimer Nederland Alzheimer Café Venray Op zondag 11 april organiseert IVN Geysteren-Venray een Blauwborstwandeling in de Maria Peel. Aan weerszijden van de provinciegrens tussen Brabant en Limburg liggen de hoogveenrestanten Deurnese Peel (Brabant) en Mariapeel (Limburg). Deze hoogveenrestanten behoren samen met de laatste resten van de Groote Peel (in de driehoek Meyel-Asten-Nederweert) tot de meest waardevolle natuurgebieden van ons land. De Mariapeel heeft o.a. zeer grote natuurwaarden op het gebied van flora en fauna. Wat de fauna betreft is vooral de vogelstand van internationale betekenis. Er zijn hier meer dan honderd soorten broedvogels waargenomen, waaronder een aantal karakteristieke en zeer zeldzame soorten. Denk met name aan o.a. de sprinkhaanrietzangerde roerdomp en de blauwborst. Daarnaast is het gebied van groot belang als pleister-, voedsel-, slaap en overwinteringplaats voor zeldzame vogels, waaronder de kraanvogel en de taiga-rietgans. Zoals intussen traditie is, gaat het IVN Geijsteren-Venray in de maand april, onder leiding van de vogelwerkgroep Maas en Peel, op zoek naar vogels in de Peel. Ook dit jaar gaat onze aandacht weer speciaal uit naar de blauwborst. We gaan (in de vroege ochtend) naar de Mariapeel, omdat hier de kans het grootst is, dat we de blauwborst ook werkelijk kunnen bewonderen. En mochten we de blauwborst niet te zien krijgen, wat in de afgelopen 10 tot 12 jaar maar één keer is voorgekomen, dan kunt U ongetwijfeld volop genieten van de talloze soorten die we wel zullen waarnemen. Ben U geen fervente vogelliefhebber dan kun U toch ook veel plezier aan deze wandeling beleven, want het blijft altijd weer een hele fijne ervaring om bij mooi weer de zon te zien opkomen en de mistflarden langzaam te zien verdwijnen, boven de prachtige,vochtige en fris ruikende Peel. Houdt u van de stilte en wilt u graag de vogels zien ontwaken dat bent U van harte welkom. Het is een nat gebied, zorg dus voor waterdichte schoenen of laarzen!!!! De excursie van zondag 11 april start bij de kerk van Griendtsveen om 07.00 uur. Op maandag 12 april 2010 is het Alzheimer Café Venray weer open. Het café is een maandelijkse informele bijeenkomst waar mensen met dementie, familieleden, hulpverleners en andere belangstellenden elkaar in een ongedwongen sfeer kunnen ontmoeten om ervaringen uit te wisselen en te leren over dementie en aanverwante thema's. Het thema voor deze avond is: Opname in het verpleeghuis. Gastsprekers: Mevr. C. Lokate, specialist ouderengeneeskunde De Zorggroep en ook komen enkele mantelzorgers aan het woord. Het Alzheimer Café Venray vindt plaats in De Kemphaan, Kennedyplein 1 te Venray. Inloop is vanaf 19.00 uur en aanvang van het programma is om 19.30 uur. De avond wordt uiterlijk 22.00 uur afgesloten. De toegang is gratis. Voor meer informatie kunt u bellen met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid telefoon (0478) 527066. Noord- pn Middpn-limhuig GGZ-

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 23