^#11 SYNTHESE Cursus "anders omgaan met spanningsklachten" Op dinsdag 18 mei start Synthese met de cursus "anders omgaan met spanningsklachten". Deze cursus is bedoeld voor mensen die last hebben van stress en spanning vanuit gebeurtenissen en/ of omstandigheden uit het dagelijkse leven. De cursus zal gegeven worden door twee maatschappelijk werkers van Synthese. In de training leert u hoe u spanningen, pijnklachten en stressklachten kunt verminderen door bewust de aandacht op het eigen lichaam te richten. De inhoud van de cursus bestaat uit: informatie over stress en spanning, oefeningen gericht op ontspanning, en het uitwisselen van eigen ervaringen. De cursus bestaat uit 8 bijeenkomsten op de dinsdagochtend. Het tijdstip is: 9.15-11.45 uur. De cursus wordt gegeven bij Synthese, Leunseweg 51 in Venray. Er wordt een eigen bijdrage gevraagd. Hierbij zijn informatiemap en artikelen inbegrepen. Wanneer u belangstelling heeft voor deze cursus kunt u zich opgeven of informatie vragen bij Judith Comelissen en/ of Melanie de Kater, maatschappelijk werkers. Telefoon: 0478 517300 of via horst@svnthese.nl. Zij zullen u uitnodigen voor een intakegesprek om te onderzoeken of deze groep iets voor u kan betekenen. De intakegesprekken zullen plaatsvinden op donderdag 22 april 2010. Het Algemeen Maatschappelijk Werk van Synthese start dit voorjaar weer met een Training Sociale Vaardigheden voor volwassenen Mensen komen in allerlei situaties terecht waarin ze voor zichzelf op moeten komen. Dit gaat niet altijd gemakkelijk, ledereen kent wel van zulke situaties die hij/zij moeilijk vindt. Soms kunnen die moeilijkheden problemen gaan worden. Je wilt het graag veranderen, maar weet niet hoe. Je komt er zelf niet goed meer uit en misschien zitje er wel veel over te piekeren zonder datje er met anderen over durft/ kunt praten. Een Sociale Vaardigheidstraining is een cursus waarin je leert op een andere manier met dergelijke moeilijke situaties om te gaan. In 8 bijeenkomsten besteden wij aandacht aan een aantal zaken zoals: - hoe leg je contact met anderen? - hoe kun je beter voor jezelf opkomen? - hoe kun je met kritiek/conflicten omgaan? - hoe kun je je mening uiten? - enzovoort. De groep biedt de deelnemers een mogelijkheid om van elkaar te leren en gaat binnenkort van start. Voor meer informatie en voor aanmelding kun je contact opnemen met het Algemeen Maatschappelijk Werk van Synthese, telefoonnummer: 0478-517317.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 21