r§ 0E ZONNEBLOEM Na de knaller van vorig jaar met de jubileum voorstelling "Typisch wej", pakt Toneelvereniging Oirato dit jaar uit met: "De Richel" door Ton Davids en bewerkt door De Groot. Dit is een eigentijds blijspel in drie bedrijven. Korte inhoud: Pension de Richel, een opvanghuis voor dak en thuislozen, is gevestigd in een woonwijk. Leiding en verzorging zijn in handen van Toos en Pien. Toos legt haar hele ziel en zaligheid in het pension en Pien helpt haar hiermee als vrijwilligster. De "chique" buurt vind het pension maar niks aangezien er nogal wat, in hun ogen, "vreemde" figuren wonen. De buurt probeert dan ook om het voortbestaan van Pension de Richel te verhinderen met behulp van de gemeente. Het bestemmingsplan geeft aan dat het pand slechts gebruikt mag worden als woonhuis of kantoorpand. Zullen de bewoners dan toch weer op straat komen te staan? Is eten uit vuilnisbakken en slapen op een bankje in het park weer hun toekomst? Zal Toos haar pension weten te redden? Dit alles is te zien in het blijspel De Richel. Op zaterdag 10 april om 20.00 uur is de première en zondag 11 april om 20.00 uur brengt toneelvereniging Oirato het stuk De Richelop de planken van Gemeenschapshuis 'De Linde' in Oirlo. Het toneelstuk staat onder leiding van Regisseuse Marion Pingen. Voorverkoop vindt plaats bij D'n Terp in Oirlo! Of telefonisch reserveren via Marjolein (06-54931666) of Erik (06-24155156) Kaartjes in de voorverkoop kosten 7,50 per stuk. Meer info op het volgende website: http://members.home.nl/hebina.vullinas/oirato/ Verslag van een bijzondere middag: Al 60 JAAR G0E0 VOOS Et KAAP Woensdag 31 maart rond het middaguur vertrokken we met de bus met afdeling Oicastrum van de Zonnebloem naar de Maaspoort in Venlo. De nationale Zonnebloem bood haar vrijwilligers en gasten een theatershow aan ter ere van haar 60-jarig jubileum. Aandacht en contact stonden op de eerste plaats. De "ontmoeting" heette de show. Een speciale revueachtige show met toneel,zang,sketches,prachtige kostuums en mooie dansen. Een geweldig geheel. Danny de Munk,onze ambassadeur, in de hoofdrol. Met deze man van het levenslied en met zijn spetterend enthousiasme kon deze middag niet meer kapot. Een middag vol verrassingen was het waar we allemaal volop van hebben genoten en waar we nog heel lang over zullen napraten. Voldaan keerden we huiswaarts. We zien al uit naar onze volgende activiteit.nl. Eind april met de bus naar de Mariahoeve te Leende. Daar zullen we een hele dag in de natuur zijn en de hoeve bezichtigen!!! Wordt vervolgd Nationale Verenging t t m

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 19