Na Pieëlhaas-cup ook 3 punten voor Oostrum Oostrum 2 - Ysselsteyn 2 3-0 Op deze druilerige zondag stond voor SVO de wedstrijd tegen nummer twee Ysselsteyn op de rol. Een lastige, ervaren en stugge ploeg, die nog steeds knap bovenin weet mee te blijven draaien. Bij SVO 2 was de opstelling op één plek gewijzigd ten opzichte van de week ervoor, Peter 'Peerke' Fleurkens erin ten koste van Mare 'Bierie', wat inhield dat voor de tweede week op rij Arjan 'Der Bomber' Kempen aan de aftrap stond bij de ideale schoonzonen. Waar een week eerder de start tegen SVEB overweldigend was, daar startten de rood-witten deze zondag matig. Een beetje slap, zonder overtuiging en de echte wil om te winnen. In deze fase was zelfs een open kans, een zo ongeveer al uitgepakt cadeautje, niet besteed aan spits Kees 'Fandefan'. Dit leidde er toe dat Ysselsteyn dacht dat er wellicht iets te halen viel op sportpark De Nieuwe Spar en er goede zaken konden worden gedaan voor de ranglijst. Maar niets was minder waar en Ysselsteyn zou nog van een koude kermis, zoiets als de najaarskermis in Horst, thuis komen. Want in minuut 24 pakte Kees 'Fandefan' van de Ven de draad weer op die hij een week geleden had losgelaten, het afleveren van assists. Een diepe bal in de zestien werd keurig terug gelegd door 'Fandefan' op de inlopende Dave 'Gerry' Gerritsen, die de knikker met de binnenkant van de voet in de verre kruising legde. Prachtig doelpunt en SVO op voorsprong! Nadat het publiek tot bedaren was gekomen en de rust was wedergekeerd na dit prachtige doelpunt, probeerde Oostrum nog voor rust de beslissing te forceren. Ysselsteyn kwam er in deze fase niet echt aan te pas en werd af en toe van het spreekwoordelijke kastje naar de even spreekwoordelijke muur gestuurd. Het gogme straalde er bij Oostrum met momenten vanaf. Slimme balletjes, goed positiespel en net een tikje 'cleverder' dan de Ysselsteynse Pieëlreuzen ging Oostrum met een 1 - 0 voorsprong aan de thee. De genadeklap was nog niet uitgedeeld, maar het gevoel in de rust was goed. Met hernieuwde energie kwamen de schoonzonen dan ook het veld op na de pauze en direct werd weer de aanval gezocht Hierbij bleef het team ook positioneel sterk spelen, waardoor er weinig tot geen kansen werden weg gegeven. De verdediging, geleid door Boy 'Bobo' de Kleijn, stond weer stabiel als een huis. Menig aannemer zou jaloers zijn. Echter de ontwikkelde druk leidde lange tijd tot niets, met name omdat een doelpunt in de 61ste minuut om onduidelijke redenenen werd afgekeurd door de scheidsreachter van dienst. Uiteindelijk duurde het zelfs tot de 88ste minuut alvorens de afstandsbediening van het nieuwe scorebord weer kon worden gebruikt en de genadeklap werd uitgedeeld. Een goede loopactie van Peter 'Peerke' Fleurkens in de operationele zone op rechts creëerde een zee van ruimte voor Tom 'Mini Flex' Direks. Goed doorzetten en dito schot van 'Mini Flex' zorgde vervolgens voor zoveel problemen voor de doelman in het Ysselsteyn doel, dat hij de bal moest lossen. En scherp als op zaterdagavond dook Kees 'Fandefan' als een duveltje uit een doosje op om de afgeslagen bal in het doel te prikken. Een echt spitsendoelpunt, 2 - 0 op het bord en wedstrijd gespeeld. De 'knak' die dit doelpunt veroorzaakte in de Ysselsteynse onverzettelijkheid was tot ver achter het peeldorp te horen en eigenlijk had de leidsman de wedstrijd op dat moment kunnen beëindigen....al dacht Mark 'Screbby' Broeren daar heel anders over. Want in de slotminuut zorgde hij voor een overweldigend slotakkoord. Na slecht uitverdedigen van de 'all-whites' (op de rode kousen na dan), kwam de bal bij Screbby terecht die het leder tweemaal meenam. Vervolgens, na goed coachend werk van zijn teamgenoten, bedacht hij zich geen moment en kanonneerde de bal van 25 meter, als ware het een kanonskogel uit vroegere tijden, richting doel. Hier sloeg de kogel nog net geen gat in het net toen deze in de bovenhoek van het doel sloeg. Wat een poeier! 'Rechter hammer' in de bovenhoek! Slotakkoord geschreven door 'Screbby' en 3 - 0 winst voor 't Twed. Na het halve puntje met de vastelaovend, kwam Ysselsteyn deze keer 3 puntjes te kort voor een prijs c.q. punt.... Tot slot een woord van dank richting onze interim-coach Roel 'De Hamer' Kessels, die meer dan voortreffelijk de tijdelijke vervanging van Björn 'Bee' Leijsen voor zijn rekening heeft genomen. Ondanks het (tijdelijke?) afscheid hopen we de zwarte bus nog vaak bij een wedstrijd van Twee te zien. Aostrum 2.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 19