Doelstelling Bedrag TOTAAL SOede x i Hersenstichting Stelt zich ten doel de preventieve en curatieve bestrijdinq van hersenziekten. Amnesty International Streeft naar een wereld waarin iedereen alle rechten geniet die zijn vastgelegd in de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens en andere internationale mensenrechtendocumenten. Rode Kruis Het Nederlandse Rode Kruis is wereldwijd actief om mensen te helpen, te verzorgen en te beschermen. De organisatie is onpartijdig en neutraal. Astmafonds Voor Astma patiënten is ademhalen niet vanzelfsprekend. In Nederland hebben meer dan 1 miljoen mensen een ongeneeslijke longziekte, zoals Astma of COPD. Het aantal patiënten groeit nog steeds. Prinses Beatrixfonds Het bevorderen v.d bestrijding van neuromusculaire ziekten, aandoeningen v.h. zenuwstelsel en aangeboren aandoeningen. Fonds Verstandelijk gehandicapten Steunen van projecten en activiteiten ten behoeve van mensen met een verstandelijke handicap. Brandwondenstichting Het bevorderen van een optimale behandeling van patiënten met ernstige brandwonden. Preventie en het in stand houden van een huidbank. Nationaal Fonds Kinderhulp Verlenen van financiële steun aan in de jeugdzorg werkzaam zijnde organisaties om het maatschappelijk welzijn voor kinderen te bevorderen. Epilepsiefonds Bevordert epilepsiebestrijding en epilepsiezorg door middel van voorlichting en wetenschappelijk onderzoek. Vastenactie Met uw bijdrage wordt een psychiatrisch centrum in Indonesië ingericht. De Broeders van Liefde hebben dit centrum onlangs uitgebreid voor 30 chronische psychiatrische patiënten. Alzheimer Deze organisatie doet wetenschappelijk onderzoek, geeft voorlichting en behartigt de belangen voor iedereen die met dementie te maken heeft. Lourdescomité Het Lourdes Comité collecteert om zieken en gehandicapte bewoners van Oostrum in de gelegenheid te stellen een week naar Lourdes te gaan. H201

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 15