Doelpunten niet voldoende voor overwinning Montagnards 3 - Oostrum 2 3-2 Na de nederlaag van vorige week tegen koploper Venray stond deze week wederom een topper op het programma voor Oostrum 2. De wedstrijd tegen Montagnards, de stugge ploeg uit Bergen, die in de heenwedstrijd nog met een 3 - 1 nederlaag huiswaarts was gestuurd. Op papier de ideale tegenstander om de frustaties van de verloren 3 punten van een week eerder weg te spelen en er eens flink tegenaan te gaan. Omdat de aanval de laatste weken een beetje het zorgenkindje van de ploeg was, wilde Jr. daar deze week met een ander bijltje gaan hakken, de botte bijl. Wellicht met minder finesse dan de vaste aanvalslinie normaliter op de mat legt, maar meer rennen, vliegen, duiken, vallen en weer opstaan. Zo ongeveer als Herman van Veen in zijn beste dagen. Het konijn dat Jr. voor deze gelegenheid uit de hoge hoed toverde, was het posteren van voorstopper Roy 'Keptun' de Kleijn in de spits. Zonder lange oren en 'bunny-tale' welteverstaan. Deze verassing hield uiteraard ook een verschuiving in de achterste linie in, waar Huub 'Matje' Dirkx verschoof van de linkerkant van de verdediging naar het centrum om samen met 'Bobo' de Kleijn het hart van de afweer te vormen. 'Scuba Steve' Jansen ging de linkerflank bemannen en het plaatje klopte weer helemaal. Na een goede en felle warming-up, begonnen de ideale schoonzonen scherp aan de wedstrijd. Zoals PSV afgelopen zondag tegen Ajax deed. Scherp, maar zonder resultaat. Er werd achterin weinig weggeven, hier en daar een mogelijkheid gecreëerd die af en toe zelfs tot een kansje leidde. Montagnards stelde hier verder weinig tegenover. Het spelletje dat de mannen uit Bergen normaal graag hanteren, de lange bal van achteruit op de blonde stormram, kwam totaal niet uit de grondverf door een gebrek aan precisie bij de laatste man. Waar deze 'klots' normaal de lange pass op de spits verzorgt, waren het deze zondag de aanwonenden van sportpark de Venhorst die blij waren een glasverzekering te hebben afgesloten. In de rust, bij een brilstand op het bord, was het devies dan ook: AANVALLUHHHH! Tegen deze ploeg mochten geen punten worden verspeeld. Na een goede analyse van de eerste helft door de technische staf, gingen de rood-witten dan ook vol goede moed de wei weer in. En in minuut 55 was het dan zover. Na een korte inspeelpass van Mark 'Screbby' Broeren vanaf het middenveld kreeg 'Krullie' van Delft de bal aan de rechterkant van het veld, 20 meter van de achterlijn. Of het was bedoeld als voorzet of schot op doel laten we in nevelen gehuld, maar wat een doelpunt. Vanuit een onmogelijke hoek sloeg de bal over de keeper in de verre hoek in het doel. Wereldgoal en 0 - 1! Uiteraard zorgde dit doelpunt voor goede moed bij Oostrum en geloof in een goede afloop. Maar net als tegen Venray een week eerder, kwam de tegengoal veel sneller dan verwacht. En deze keer kwam het tegendoelpunt niet alleen. Binnen 8 minuten scoorde Montagnards tweemaal en was het ongeloof van de gezichten van de Oostrum spelers en supporters af te lezen. Minuut 63 en 2 - 1 achter. Ondanks deze zware tegenvaller probeerden de ideale schoonzonen de draad op te pakken en geloofden ze nog in hun kansen. 'Full speed' gingen ze dan ook op zoek naar de gelijkmaker. Hier en daar werd er een cakeje uitgedeeld, maar de mannen van staal uit Bergen knipperden amper met de ogen als ze werden geraakt. Dit was dagelijkse kost voor potige en zijn makkers. In minuut 83, na een zoveelste aanvalsopzet van Oostrum, werd de bal over de zijlijn gespeeld door een Bergense verdediger. De inworp werd snel opgeeist door Steffa Fleurkens, die de bal teruggekaatst kreeg en direct een scherpe voorzet afleverde. En toen kwam het tor-instinct van Kezza 'Fandefan' van de Ven bovendrijven. Met een uiterste krachtsinspanning, een min of meer omgekeerde Bep Bakhuijs, torpedeerde Kezza de bal in de verre hoek. Keeper aan de grond genageld door zoveel geweld en 2 - 2 op het scorebord! Heerlijk! Nog 7 minuten te spelen en alsnog kans de 3 punten mee te nemen naar Oostrum. Maar ongelooflijk maar waar, weer 4 minuten later stond de 3 - 2 al op het bord.... Dit was niet te bevatten. Bergen was als onkruid. 'Schoefelen' watje wilt, maar kapot krijg je het niet. Omdat er in de laatste 3 minuten en de extra tijd niets van betekenis meer gebeurde, gingen de rood-witten moe gestreden en teleurgesteld naar huis zonder punten in de tas. Eigenlijk zoals PSV de Arena verliet afgelopen zondag. Dat dan weer wel... Aostrum 2.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 15