3. De Aostrumse Zangkompeneej De Aostrumse Zangkompeneej is opgericht op 3 september1980 onder de naam "Het Oostrums Mannenkoor". In de eerste jaren van het bestaan was het koor uiterst tijdens de carnavalsdagen zeer actief. Bekend onder de naam "Oere Toe" werd op vele plaatsen tijdens het carnavalsseizoen opgetreden. Eind tachtiger jaren werd onder leiding van dirigent Frans Verhofstad een nieuwe koers ingeslagen. Onder zijn bezielende leiding werd een zeer gevarieerd programma ingestudeerd. In september 1997 werd Marcel Kuepers onze dirigent. Vanaf oktober 2008 is Kenny Jansen een gedreven jonge man, onze dirigent. In de loop der jaren is de naam van het koor enkele malen gewijzigd maar is al vele jaren bekend onder de naam Aostruse Zangkompeneej. Het repertoire van het koor is zeer uitgebreid, leder jaar organiseert het koor het Lenteconcert waar meerdere koren uit de (verre) omgeving hun stemmen laten klinken. De wekelijkse repetitie is sinds oktober 2008 in Café-Zaal Back in Time te Oostrum. En wel op de woensdagavond. Informatie nodig.... 0478-586418 (A.Derks vz.) 4. Chorgemeinschaft M.V. "Hofnung"1863 Lobberich/ MGV "Liedertafel"1866 Breyell e.V. Deze 2 mannenkoren zijn een paar jaar geleden gefuseerd. MGV "Hofnung" 1863 Lobberich werd in 1863 op initiatief van dirigent en president Casper Hasenkox in het leven geroepen. Het koor bestond toen uit 40 zangers. Het repertoire bestond toen uit voornamelijk koorgezangen en volksliederen. Het koor heeft door de jaren heen deelgenomen aan diverse concerten. In 1929 werd door het koor het "Bundesfest der Deutsche Sangerbunder in Lobberich opgericht. In die periode nam het koor meerdere malen deel aan "koorwedstrijden" die ook meerdere malen werden bekroond. In die periode bestond het koor uit meer dan 100 leden! Vanaf het midden van de jaren 80 tot het begin van de jaren negentig van de 20sle eeuw nam het koor onder leiding van Prof. Wolfgang Seiffen en later van Hermann Josef Roosen deel aan meerdere concoursen waarbij goede resultaten werden behaald. Tot op heden stelt het koor zijn kunnen in dienst van de in cultuur geïnteresseerde inwoners van het Nettetal. MGV "Liedertafel 1866 Breyell e.V. is opgericht in het voorjaar van 1866 in Breyell. Het koor bestond toen uit een 12-tal zangers. In dit zelfde jaar groeide het koor tot 22 zangers. Vanaf het begin van het bestaan van "LiedertafeFwerden vriendschappelijk betrekkingen aangegaan en onderhouden met diverse zangkoren in de omgeving. Ook in Nederland. Het koor behaalde goede resultaten bij diverse concerten, zangfeesten en concoursen. Gedurende bijna 43 jaar van 1948 - 1991 werd de "LiedertafeFbegeleid door dirigent en vriend Werner Max Krefeld. De uitvoeringen bestonden uit volksmuziek, ritmische wijsjes, lichte muziek tot klassieke opera. Sinds 1991 stond het koor onder leiding van Heinz-Josef Clemens. In oktober 2009 werd afscheid genomen van deze dirigent. Zoals reeds aangegeven zijn de Mannenkoren sinds enkele jaren gefuseerd en de dirigent is thans Heinz-Leo Inderhees welke tevens het nieuwe koor op de piano zal begeleiden. De gefuseerde koren bestaan uit in totaal 41 zangers welke zeer actief deelnemen aan diverse concerten in binnen- en buitenland. De Aostrumse Zangkompeneej nodigt belangstellenden uit om op zondagmiddag 21 maart a.s. in D'n Oesterham te komen luisteren naar de muzikale klanken van bovengenoemde koren. En zo als gebruikelijk is de toegang gratis!

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 10