SYNTHESE Oranjefonds draagt 125.000 bij aan project Taaiontmoetingen in Venray Tennisclub Oostrum bewegen in optima forma! Het Oranjefonds zal over een periode van drie jaar in totaal 125.000 bijdragen aan het nieuwe project Taaiontmoetingen van Synthese (brede welzijnsorganisatie Noord-Limburg). Het project maakt deel uit van het stimuleringsprogramma Taaiontmoetingen van het Oranjefonds. Doel van het project taaiontmoetingen is de zelfredzaamheid van buitenlandse vrouwen en mannen in de gemeente Venray te bevorderen, zodat zij na een jaar in staat zijn buitenshuis aan activiteiten deel te nemen en daardoor minder geïsoleerd zijn. Het beleid van de gemeente Venray is erop gericht dat iedere burger kan participeren binnen de Venrayse samenleving. De gemeente Venray en Synthese werken dan al jaren constructief samen om participatie van alle inwoners te bevorderen. Het project Taaiontmoetingen sluit aan bij het gemeentelijke beleid en bij bestaande activiteiten. Taaiontmoetingen levert een bijdrage aan de allereerste stap in de taaiketen, in de vertrouwde omgeving van het eigen huis of een plek in de buurt. Door bezoek aan huis door een vrijwilliger van een andere culturele achtergrond, ontmoeten twee personen vanuit verschillende culturele achtergronden elkaar. Het doel is uitwisseling van culturele achtergronden, wederzijds begrip en respect en het verbeteren van de Nederlandse taal. Een Nederlands sprekende vrijwilliger bezoekt wekelijks een deelnemer om hem of haar de beginselen van de Nederlandse taal te leren. Het accent ligt op spreekvaardigheid en oriëntatie op de eigen leefomgeving. De thuislessen zijn praktisch van aard en sluiten nauw aan bij de belevingswereld van de deelnemer. Al doende leren deelnemer en vrijwilliger elkaar en eikaars cultuur beter kennen. Ze zullen stapsgewijs ook samen de Venrayse samenleving buiten de deur gaan verkennen. Het doel is dat de deelnemer na een jaar taaiontmoetingen door kan stromen naar een andere activiteit, zoals bijvoorbeeld taalles bij het Moedercentrum of Gilde Opleidingen, het buurthuis gaat bezoeken of bijvoorbeeld aan een reguliere bewegingsactiviteit mee gaat doen. Ronald van der Giessen, directeur: "Het Oranje Fonds wil graag op een duurzame manier de sociale kant van de samenleving stimuleren. Onze bijdrage aan dit bijzondere project is daarvan een uitwerking. We verwachten dat, mede door onze steun, dit project succesvol zal zijn en de lokale samenleving leefbaarder maakt." Het Oranje Fonds is het grootste, nationale fonds, op sociaal gebied. Per jaar keert het ongeveer 24 miljoen uit aan organisaties en projecten in Nederland, de Nederlandse Antillen en Aruba. Hierdoor bevordert het Oranje Fonds betrokkenheid in de samenleving. Door deze steun ontmoeten mensen elkaar of vinden zij een nieuwe plaats in de samenleving. Het Oranje Fonds wordt gesteund door de Nationale Postcode Loterij en de Lotto. De Prins van Oranje en Prinses Maxima zijn beschermpaar van het Oranje Fonds. Heeft u interesse om als vrijwilliger iets te betekenen voor dit project of wilt u meer informatie over het project Taaiontmoetingen dan kunt u contact opnemen met projectleidster Annie Korstjaans van Synthese onder telefoonnummer 0478-517399. U zult misschien zeggen: allemaal goed en wel dat bewegen, maar wat gaat me dat grapje kosten. Dat valt best mee. De contributie bij TOO bedraagt voor kinderen t/m 10 jaar 15,00, voor kinderen van 11 t/m 13 jaar 30,00, voor kinderen van 14 t/m 17 jaar 45,00 en voor volwassenen vanaf 18 jaar 60,00 per jaar. Daar komt nog bij een racket van pakweg 50,00 en ballen 10,00.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 25