Gemiste kans Oostrum Oostrum 2 - SV Venray 5 1-3 Zondag 7 maart, bijltjesdag. Het weekend dat koplopers verliezen, achtervolgers dichterbij komen en competities nog spannender worden. Dit was een mooie voorbode voor de wedstrijd die vandaag op sportpark De Nieuwe Spar om 12.00 uur gepland stond. Oostrum 2 vs Venray 5. Een kraker, een derby, een topduel in 4J, een mooi begin van de tweede competitiehelft en een uitgelezen kans voor de ideale schoonzonen om dichterbij de koplopers uit Rooy te komen. Na een koude nacht werd er even gevreesd dat het te koud was voor de hazen om uit hun holletje te komen, maar om 12 uur was het kwik toch ver genoeg boven het nulpunt gestegen om de wedstrijd doorgang té laten vinden. Voor de match werd duidelijk dat SVV redelijk wat kwaliteit op het veld ging brengen met een aantal spelers dat minimaal hoofdklasse niveau had gebald, maar de technische staf van SVO was heel stellig dat er kansen zouden liggen in deze wedstrijd. Nadat de scheidsrechter van dienst in de bloemetjes was gezet wegens zijn jubileum (Ben proficiat), ging de wedstrijd van start met een aftrap van Venray. Uiteraard na winst van de tos van de, voor deze gelegenheid, in het blauw-wit gestoken schoonzonen. En het mag gezegd, ook dit stond ze goed.... De eerste minuten van de wedstrijd stonden in het teken van aftasten en zoeken. Voor beide ploegen was het een aantal weken geleden dat er een competitiewedstrijd op het programma stond en het leek of automatismen hieronder hadden geleden. Maar na 10 minuten werd langzaam duidelijk dat dit Venray niet de onaantastbare koploper was waarvoor ze soms wordt versleten. Oostrum speelde goed mee, liet de bal redelijk rond gaan en hield SW zo ver van hei doel als mogelijk. Af en toe kwam uiteraard de hoofdklasse kwaliteit van de hazen bovendrijven, zoals bij een balletje over 45 meter op de stropdas en de daaropvolgende actie van de oude rechtsback van 'us VW-ke'. Gelukkig was het de oude rechtsback van VVV en niet de spits, want de bal ging niet eens op doel en de brilstand bleef op het nieuwe electronische scorebord....Na deze eerste waarschuwing probeerde SVO 2 net zelf meer aan aanvallen te gaan denken, toen in de 44ste minuut weer een lange trap van achteruit werd gelanceerd. Omdat deze bal niet helemaal goed werd beoordeeld, kreeg de Rooyse aanvaller de kans om het leder vanuit een moeilijke hoek in het lege doel te spelen. Op slag van rust 0 - 1Pijnlijk en met een kater aan de thee. In de rust werd de geblesseerde Huub 'Matje' Dirkx vervangen door Scuba Steve Jansen, maar dit veranderde niets aan het tactisch strijdplan voor de tweede 45 minuten. Zoals was afgesproken werden de sterkere SW spelers vastgezet en in de tweede helft kreeg de Oostrumse voorhoede beter grip op de opbouwende kwaliteiten van SW. Mare 'Bierie', Kees Fandefan en Tom 'Mini Flex' Direks zetten goed druk zodat de opbouwend zwakste schakel zoveel mogelijk in balbezit kwam. Chazia Mourali zou trots zijn geweest op deze jongens. Uiteindelijk leidde dit in de 70ste minuut een rode kaart voor Venray in. Aangezien de sterke linksback uit Rooy minder en minder de gelegenheid kreeg de pass van achteruit te verzorgen en bij een corner zelfs tot in de Oostrumse 16 meter werd belaagd door 'luis in de pels' Mini Flex, knapte er iets en trapte hij de kleine Flex bewust na. Deze felheid was hij zelfs in de hoofdklasse niet gewend. De scheidsrechter werd geen keuze gelaten: terechte rode kaart en acceptgiro van de KNVB voor Scholten. Na deze kaart werd de sfeer op het veld wat grimmiger en het was interessant om te zien hoe de, over het algemeen, jonge ploeg van Jr. hier mee om ging. Met alle ervaring zette Venray het tactisch snel om naar de nieuwe situatie, maar toch leek in de 77ste minuut de wedstrijd te kantelen in Oostrums voordeel. Wederom Mini Flex werd tegen de grond gewerkt met blauwe plek 9 en 10 tot gevolg, maar mooier nog was dat de 'foul' binnen de beruchte lijnen werd begaan en het Oostrum een pingel opleverde! Een uitgelezen kans om de score in evenwicht te brengen. Zoals het een echte keptun betaamd nam Sjarrel de verantwoordelijkheid en druk van deze penalty (of penantie) op zich, die het breekpunt in de wedstrijd kon betekenen. Hij voelde de druk van een heel dorp....maar uiterst koelbloedig, zoals Dennis 'The leeman' Bergkamp in zijn beste dagen, verdween de bal in de rechter benedenhoek in het doel. 1 - 1, 11 tegen 10 en nog 13+ minuten te spelen! Een verrassing hing in de lucht. Maar helaas, zo euforisch als iedereen juichte in minuut 77, zo terneergeslagen was de stemming 3 minuten later na het benutten van een penalty door SVV aan de andere kant. Ongeloof en verbijstering, maar Venray weer op voorsprong en een hoorbare knak bij de blauw-witten. De 1 - 3 in de 86ste minuut, na een carambole waar Raymond Ceulemans en Hoemp-tik jaloers op zouden zijn, was uiteindelijk voor de statistiek en veranderde niets aan de punten verdeling. Oostrum 0, Venray 3. K$@%eü Ondanks de nederlaag willen we uiteraard alle supporters bedanken voor hun inzet en aanmoedigingen. In de belangrijke maand maart, die beslissend zal zijn voor de competitie, zullen we deze nog zeker nodig hebben. Aostrum 2.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 11