Ruud Custers schiet Oostrum naar derbywinst 10 "Op 15 maart is het een jaar geleden dat özze Guus uit ons leven werd weggerukt We missen hem vreselijkiedere dagiedere seconde. Daarom is er, onder het genot van een kopje koffie of thee, een herdenkingsmoment voor Guus in de kantine van SVO op zondag 14 maart van 19.00 uur tot ongeveer 21.00 uur. De traditioneel lastige derby tegen TOP'27 uit Tienray is door Oostrum relatief eenvoudig gewonnen. Uitblinker aan de zijde van de thuisploeg was spits Ruud Custers die alle vier de Oostrumse treffers voor zijn rekening nam. Het werd 4-2. in de beginfase was er weinig actie voor de beide doelen. In de 8e minuut stuurde rechtsback Bas Camps Ruud Custers de diepte in. Custers legde vervolgens zijn directe tegenstander in de luren en passeerde TOP-doelman Willems met een goed geplaatst schot: 1-0. Lang kon de thuisploeg echter niet genieten van de vroege voorsprong want vrijwel direct vanaf de aftrap scoorde TOP tegen. Mare Kusters kon van dichtbij en geheel vrijstaand doelman Sjors Gommans, plaatsvervanger van de zieke Ralph Kessels, passeren: 1-1. Hierna kwam Oostrum verdedigend een hele tijd niet meer in de problemen en creëerde het zelf een aantal prima kansen. Chris Wilschut was tot drie keer toe dicht bij een treffer maar de jonge aanvaller was deze middag wat onzorgvuldig in de afronding. Gelukkig toonde Wilschut na een half uur spelen alsnog zijn waarde voor de ploeg door de assist te leveren op de mooiste treffer van deze middag. Met een steekpass zette hij Ruud Custers vrij voor de doelman die vervolgens even inhield, de doelman te ver voor zijn doel zag staan en met een prachtige stift doel trof: 2-1. Oostrum drukte hierna door en vijf minuten later stond de 3-1 op het nieuwe scorebord. Na een fraaie aanval werd op de linkerflank Frank Frederix vrijgespeeld die de bal strak voorgaf. Wederom Ruud Custers stond op de goede plaats en schoot de bal in het dak van het doel. Met een veilige marge van twee doelpunten leek Oostrum de rust te halen maar onoplettendheid op het Oostrumse middenveld leverde op slag van rust nog de Tienrayse aansluitingstreffer op. Rick van Rijswick kreeg min of meer vrije doorgang richting Oostrums doel en schoof de bal simpel binnen: 3-2. De tegentreffer vlak voor rust leek een deukje in het Oostrumse zelfvertrouwen te hebben geschoten want de tweede helft speelde Oostrum lange tijd beduidend minder. En omdat strijdlust en inzet de ploeg uit Tienray zelden ontzegd kan worden, knokten de gasten zich terug in de wedstrijd. Een schotkans van Mare Kusters ging naast en doelman Gommans tikte een vrije trap van Tim van Rijswick bekwaam over de lat. Ook Oostrum kreeg nog wel wat kansen maar het kruit leek in de eerste helft verschoten te zijn. Totdat in de 70e minuut plotseling een aanval wel op rolletjes liep en Chris Wilschut uiteindelijk Ruud Custers in staat stelde om bij de tweede paal de 4-2 binnen te knallen. Hierna kwam Oostrum niet echt meer in de problemen en kon het de wedstrijd makkelijk uitvoetbailen. Na een rode kaart in de 90® minuut voor invaller Dennis Nohlmans kreeg TOP nog één grote kans. Sjors Gommans redde echter knap met zijn rechtervoet op de inzet van dichtbij van Kevin Goldschmidt en zo bleef de 4-2 als eindstand op het bord staan. Komend weekeinde gaat Oostrum op bezoek in Oploo bij hekkensluiter Excellent, de ploeg die weliswaar onderaan staat maar die vooral in thuiswedstrijden de huid duur verkoopt.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 10