Tennisclub Oostrum bewegen in optima forma! - Uitbreiding parkeerplaatsen dorpsplein door verzetten van hekwerken. Dit wordt 4 februari besproken in de werkgroep verkeer. - Vorige vergadering is er gevraagd of een uitbreiding van afvalbakken mogelijk was in verband met het opruimen van hondenpoep door hondenbezitters. Er wordt voor hondenpoep geen voorzieningen getroffen. Hondenbezitters mogen wel gebruik maken van de afvalbakken voor het opruimen van hondenpoep. Op de aangegeven locaties wordt bekeken door de gemeente of er een afvalbak noodzakelijk is. - 1 maart starten de werkzaamheden om een verkeersveilige route voor voetgangers tussen het treinstation en de nieuwe locatie van Gilde Opleidingen aan te leggen. Langs het fietspad Henri Dunantstraat zal de gemeente een voetpad aanleggen en op de Oirloseweg wordt een verkeersplateau met een zebra aangebracht. Voor bovenstaande werkzaamheden zal de Oirloseweg tussen de Henri Dunantstraat en de Hulstweg voor circa twee weken worden afgesloten. Het verkeer wordt via de Henri Dunantstraat, Deurneseweg en de Wittevenneweg omgeleid. - Buurtvereniging Vriendschap door Samenwerking geeft aan dat de verkeersdrukte maar vooral ook de hoge snelheid waar mee gereden wordt hen een doorn in het oog is. Men heeft geruchten gehoord dat er plannen zijn om de Stationsweg autoluw te maken en vraagt of de dorpsraad hier meer informatie over heeft. Er wordt door de dorpsraad geïnformeerd bij de gemeente. - Prorail heeft een mail gestuurd om duidelijkheid te krijgen over een te maaien stuk. 8. Maatschappelijke zaken Tieners 12 tot 16 iaar De dorpsraad zal contact opnemen met de jeugd die hier op gereageerd heeft en hun ouders en kijken welke ondersteuning geboden kan worden. 9. Dorpsontwikkeling Er heeft een artikel in de Peel en Maas gestaan over de bodemsanering aan de Gildestraat en de Buitenhof. De kapvergunning was niet aangevraagd, maar het plan zal geen vertraging oplopen. 10. Actielijst Geen toevoegingen, andere punten blijven staan. 11. Rondvraag Er is veel actie bij Aviko, zijn er plannen bekend? Nee. Vergunningaanvragen worden ingezien. Is er al meer informatie over het buxusperk? Nog niet, de deskundige moet nog advies geven. 12. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering en dankt iedereen voor de inbreng en ieders aanwezigheid, 9 maart is de volgende vergadering. Bij tennissen raak je nooit uitgeleerd, je leert altijd wat bij. Gaat het dan niet vervelen? Neen. Je kunt het spelen met 2 personen enkelen dat kan vermoeiend zijn als je er flink tegenaan gaat, of met 4 personen dubbeldat laatste is minder vermoeiend dan enkel spelen. Of je nou enkel of dubbel speelt, bewegen doe je altijd. Daar gaat het immers toch om. Een lekker partijtje tennis daar knap je zo heerlijk van op. Je wordt er gewoon een ander mens van.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 7