Financiële verslaglegging 2009 Financiën dorpsraad. Het overzicht wordt toegelicht door de penningmeester. Er zijn geen vragen of opmerkingen. Financiën Oostrums weekblad. Er zijn meer uitgaven dan inkomsten. Er zijn offertes aangevraagd om drukkosten te vergelijken. De huidige drukker kwam als beste keus naar voren. Er is aan het eind van 2009 een verhoging aangekondigd van de tarieven voor advertenties en het abonnement. Er zijn ruim 600 betalende abonnees, 500 abonnees maken gebruik van automatisch incasso. De voorzitter dankt Dhr. Smedts en Mevr. Linskens voor hun inzet voor het Oostrums weekblad en hoopt dat ze dit ook komend jaar weer zullen doen. De kascontroles zijn uitgevoerd. Alles was goed verantwoord en prima in orde Complimenten voor de penningmeesters. Dhr. H. Manders zal worden vervangen door een ander kascommissielid. Door de vergadering wordt decharge verleend. Beheer Watermolen. Het college van B&W heeft, conform het advies van de dorpsraad, in principe besloten het beheer van de Watermolen bij Stichting Gemeenschapshuis Oostrum te leggen. Men onderschrijft dat een beheersstichting de continuïteit van exploitatie en beheer op langere termijn beter zal waarborgen. In het voorjaar wordt er met diverse partijen gesproken en wordt dit verder uitgewerkt. Voordat er daadwerkelijk gebruik gemaakt kan worden van de Watermolen zal er nog wel enige tijd overheen gaan. Er is overleg tussen SPOV en Stichting Peuterzalen Venray om de mogelijkheid te bekijken of de peuterzaal van Oostrum ruimte van basisschool De Meulebeek zou kunnen betrekken. Indien beide partijen hier positief tegenover staan, wil men dit het liefst op zo kort mogelijke termijn realiseren. 7. Openbare ruimte - Nostalgische bewegwijzering Oostrum. De aannemer die dit voor Venray gaat uitvoeren is bekend. In februari wordt beoordeeld welke locaties voor bewegwijzering in aanmerking komen. Oostrum krijgt hierover bericht en ook de kosten zijn dan duidelijk. - Invoegstrook fietsers op Mgr. Hanssenstraat en nieuwe aansluiting fietspad rotonde Witte Vennenweg/Sparrendreef. Er is een projectleider aangesteld en het ontwerp van de nieuwe aansluiting is naar de provincie gezonden en positief ontvangen. Na formele goedkeuring kan de uitvoeringsplanning worden afgegeven. Een tekening van het ontwerp wordt aan de dorpsraad gezonden. - De leilinden zijn gesnoeid. - De grastegels op de Geijsterseweg moeten nog steeds hersteld worden. Dit heeft vertraging opgelopen door de vorst. - De pannakooi. De gemeente stelt een nieuw plaatsingsschema op voor 2010. Hierin worden de pannakooien en de mobiele skatebanen opgenomen. Dit wordt verstuurd naar het dorpsradenoverleg. Dhr. Linders neemt nog contact op over de juiste locatie. - De bewegwijzering (ANWB) op de rotonde Deurneseweg wordt voor de zomervakantie uitgevoerd. - Bewegwijzering om Oostrum bij evenementen in Oostrum, is ter behandeling overgedragen aan de afdeling Veiligheid en Handhaving. - De grasmat bij het speelterrein aan de van Broekhuizenstraat is hersteld. De schommel is vervangen. - Speeltoestellen allerkleinsten. Op de lijst staan 3 toestellen die aan vervanging toe zijn. De gemeente wil dit doen in overleg met dorpsraad/aanwonenden. Er wordt opgemerkt dat bij de vraag voor speeltoestellen voor de jongste kinderen werd gedacht aan aanvulling en niet aan vervanging. Er wordt contact opgenomen met dhr. Linders. - Opheffing bushaltes Veolia. Er rijden nog steeds bussen door Oostrum. Dit jaar komt de gemeente met een bushalteplan.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 6