STICHTING DORPSRAAD OOSTRUM Hoefslag 3, 5807 BT, OOSTRUM Tel. (0478) 510713, e-mail: dorpsraadoostrum@home.nl Internet: www.dorpenvenrav.nl Concept notulen van de openbare vergadering van Dorpsraad Oostrum Datum: 9 februari 2010 Locatie: d'n Oesterham Oostrum 1. Opening door de voorzitter De voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom. De voorzitter bedankt iedereen die hem verrast heeft tijdens de uitreiking van de orde van verdienste. De speech en act door de dorpsraadleden tijdens de uitreiking van de orde van verdienste was leuk en amusant. 2. Vaststelling van de agenda De agenda wordt zonder wijzigingen vastgesteld 3. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Van de gemeente Venray is een brief binnengekomen over het beheer van De Watermolen en een mail over werkzaamheden aan de Oirloseweg. Van buurtvereniging Vriendschap door Samenwerking is een mail over de Stationsweg en het verkeer binnengekomen. Er is mailverkeer geweest met Prorail over een niet gemaaid stuk grond langs het spoor 4. Notulen openbare vergadering d.d. 12 januari 2010 De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. 5. Gebiedsgericht werken Dhr. Han Verkuijlen, de nieuwe contactpersoon met de gemeente voor het gebiedsgericht werken stelt zich voor en verwacht een goede samenwerking. 3 maart is de volgende vergadering van het gebiedsgericht werken en wordt het uitvoeringsprogramma bekeken. 6. Dagelijks bestuur Mondeling verslag dorpsradenoverleq 1 februari Stichting Hart voor Hart is op verzoek aanwezig geweest. De communicatie met de hulpverleners werkt nu goed. Men heeft goede hoop dat de herhalingscursussen voor de hulpverleners door de gemeente zullen worden vergoed. Het dorpsradenoverleg heeft gevraagd om aan te geven waar er in elk dorp nog hulpverleners nodig zijn, dit zal over enkele maanden bekend worden gemaakt. Synthese was aanwezig om buurtbemiddeling te promoten. Er komt een artikel in het Oostrums weekblad waarin dit verder wordt uitgelegd. Vrijwilligers worden niet ingezet in de eigen woonomgeving. De toekomstige sluiting van de basisscholen op de kerkdorpen Heide .Vredepeel, Veulen en Castenray was uiteraard ook aan de orde. Er werden nogal wat vraagtekens gezet bij het rapport van de SPOV. Ook de communicatie liet nogal te wensen over. De dorpen waar sluiting dreigt zullen gegevens en argumenten aandragen zodat het dorpsradenoverleg in discussie kan gaan met het SPOV. 25 februari vindt er een gesprek plaats tussen de gemeenteraad en de SPOV, het is mogelijk hier als toehoorder aanwezig te zijn. Op 4 maart kunnen alle andere belanghebbenden met de SPOV in gesprek. Dit wordt gepubliceerd in de Peel en Maas en er worden uitnodigingen verstuurd. OSTRUM

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 5