synthese OUDERCURSUS 'EEN PUBER IN HUIS' 2 In mei aanstaande start de cursus 'een puber in huis' bij Synthese. De cursus is bestemd voor ouders/opvoeders van pubers in de leeftijd van 12 t/m 17 jaar. In de cursus wordt aandacht besteed aan de veranderingen van kinderen in de puberteit. Daarbij komen prettige, maar ook de lastige kanten van het omgaan met pubers aan bod. Ouders krijgen informatie over manieren waarop zij een goed contact met hun puber kunnen bevorderen en ruzie kunnen voorkomen. De gespreksonderwerpen in de cursus zijn: veranderingen in de puberteit, ontwikkeling van het zelfbeeld, omgaan met alledaagse opvoedsituaties, verschillende opvoedingsstijlen en experimenteergedrag met alcohol en drugs. De cursus bestaat uit 6 bijeenkomsten en wordt gegeven in Venray. De kosten bedragen 35,00 per persoon voor de hele cursus; paren betalen 50,00. Dit bedrag is inclusief cursusmateriaal en koffie/thee. De cursus wordt gegeven door twee medewerkers van Synthese. Ouders/opvoeders kunnen zich aanmelden bij Synthese, telefoon: 077-3978500 (Petra Gerrits) of 0485-517317 (Karen Longstaff). Lotgenotengroep voor vrouwen die te maken hebben gehad met partnergeweld. Huiselijk geweld is de meest voorkomende vorm van geweld in de Nederlandse maatschappij. Het komt overal voor en iedereen kan er mee te maken krijgen; welke leeftijd of culturele achtergrond je ook hebt en in alle lagen van de bevolking. Huiselijk geweld is voor iedereen ingrijpend, voor slachtoffers, plegers en omstanders. Voor wie: Synthese start met een lotgenotengroep voor vrouwen, tussen 20 en 65 jaar, die te maken hebben gehad met partnergeweld. Onder geweld verstaan we lichamelijk en/of geestelijk geweld. Doel: Deze groepshulpverlening biedt vrouwelijke slachtoffers van partnergeweld de mogelijkheid van elkaar te leren, ervaringen met elkaar te delen en te leren werken aan de eigen leerdoelen. Door psycho-educatie krijgen de deelnemers informatie bijvoorbeeld over de spiraal van geweld. Praktische informatie: Synthese organiseert 11 bijeenkomsten van 2 uur. De eerste vijf bijeenkomsten zijn wekelijks en vanaf de 6de bijeenkomst tweewekelijks. Er is ook een terugkomdag. Begeleiding: 2 maatschappelijk werkers. Groepsgrootte: maximaal 8 personen. Locatie: Synthese Venray, Leunseweg 51. Kosten: 35 euro. Enkele thema's die aan bod komen: - Zelfvertrouwen - Grenzen stellen - Schuld/schaamte - Dadertypen - Geweldsspiraal. Aanmeldingen: Synthese 0478-517317.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 23