Oostrum met mazzel langs RESIA Voor alle belangstellenden zullen er rondleidingen met informatie worden gegeven over óf de bouw, geschiedenis en kunstwerken; óf de huidige functie van het gebouw: de kliniek voor verslavingsziekten, behandelprogramma's, de resultaten enz. óf beide In een volgend artikel wordt de verdere voortgang van dit boek overSint Paschalis" aangegeven. Jan Janssen, secretaris/penningmeester Historische Kring Oostrum en Spraland (0478-583555) Toon de Jong, secretaris commissie project Sint Paschalis. (0478-636510) Na een matig duel met laagvlieger RESIA uit Wellerlooi mocht de Oostrumse thuisploeg niet mopperen dat het na negentig minuten nog aan de goede kant van de score stond. In de spannende slotfase kroop de koploper tot twee maal toe door het oog van de naald en trok het met pijn en moeite de 2-1 voorsprong over de streep. De beginfase van de wedstrijd zou kenmerkend blijken te zijn voor de rest van het duel, de hectische slotfase even buiten beschouwing gelaten. Oostrum moest het spel maken en RESIA wachtte geduldig op de foutjes die de roodwitten veelvuldig maakten. Het was duidelijk te merken dat de thuisploeg vier weken niet in actie was gekomen want het samenspel oogde slordig en stroef. Slechts sporadisch legde men een fatsoenlijke aanval op de mat en echte, uitgespeelde kansen vielen er niet te noteren. Omdat er van goed voetbal aan de zijde van de Wellerlooise gasten ook geen sprake was, was het niet verrassend dat het meeste gevaar werd gesticht uit dode spelmomenten. In de 25® minuut leverde een vrije trap de gasten dan ook de openingstreffer op. De uithaal van zo'n 30 meter van Dennis Fransman sloeg via de binnenkant van de paal binnen achter Ralph Kessels: 0-1Voor Oostrum was dit het sein om de zaken wat energieker aan te pakken. De ploeg kreeg wat schietkansen en uit een corner van Ruud Ousters kopte Arjan Kempen via een RESIA-verdediger tegen de onderkant van de lat. Op slag van rust kwam Oostrum middels een prachtige, ietwat gelukkige, vrije trap van Frank Frederix op gelijke hoogte. De linksback krulde de bal van de rechterkant voor het doel en zag tot zijn eigen verbazing het leer in de verre kruising zeilen: 1-1. De tweede helft bouwde Oostrum gestaag verder aan een veldoverwicht. De bal werd wat langer in de ploeg gehouden en de thuisploeg had in deze fase van RESIA weinig te duchten. De Oostrumse druk leverde ook een goede kans op voor Arjan Kempen maar gehinderd door een verdediger verdween zijn schot recht in de handen van de doelman. In de 70® minuut was het dan eindelijk wel raak voor de gastheren. De in de tweede helft opgeleefde Stan Janssen liet een goede actie volgen door een strakke voorzet die door iedereen werd gemist. Ruud Ousters pikte de bal weer op en schoot deze vervolgens hard in de doelmond waar de net ingevallen Roy Willems zijn schoenmaat 50 er tegenaan zette en van dichtbij binnentikte: 2-1. Hierna kreeg Oostrum binnen vijf minuten twee goede kansen om de wedstrijd te beslissen. Rechtshalf Stan Janssen glipte weer langs zijn tegenstander en legde breed op Bart Direks die van dichtbij de bal niet langs de keeper kreeg. Even later was het Janssen zelf die na het passeren van twee verdedigers zijn schot rakelings langs de paal zag gaan. Met nog een kwartier op de klok begon RESIA aan een slotoffensief. In plaats van naar voren druk te blijven geven ging Oostrum teveel achteruit hangen en riep hiermee bijna het onheil over zich af. Een schot van Dennis Fransman spatte op de lat uiteen en ook een geplaatste bal van een mee opgekomen verdediger raakte het aluminium. Het laatste fluitsignaal kwam deze middag dan ook als geroepen. Door de zevende overwinning op rij verstevigde Oostrum de koppositie en is het gaatje met de nummer twee drie punten geworden. Komende zondag staat de laatste wedstrijd voor de winterstop op het programma als Oostrum het in Bakel op neemt tegen titelkandidaat Bavos.

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 6