Zitting 2009 N Heeft u nog snoeiwerk of wilt u een boom verwijderd hebben? Bel Aap-works Toon van Goch 06 10245869 NOSTRUM Een volle zaal, nerveuze artiesten, een prachtig aangeklede zaal. De Zitting van 2009 stond voor de deur. Veel Oostrumse artiesten trokken opnieuw de stoute schoenen aan om het toegestroomde publiek een mooie avond te bezorgen. Ook artiesten van over de grenzen durfde het aan om op de bühne te klimmen. De aftrap was voor Marlon Kicken. Als Brother John deed hij een poging om onze eigen pastoor van het Koor te stoten. De van oorsprong Antilliaanse buutreedner gaf op onvervalst Brabantse wijze de zaal een kijkje achter de schermen van zijn stage-periode als uitzendpastoor. In het stuk Kienderklets kruipen Helga en Lizanne in de huid van presentator en kind. Op een torenhoge kruk vertelt de kleine schaamteloos over haar belevenissen. Op het beamerscherm worden enkele hilarische filmpjes getoond van onze eigen Oostrumse jeugd die de hersenen van het publiek in de zaal laten kraken. Met hun debuutnummer Vastenaovend laten Martijn en Arjan Kempen de zaal eventjes swingen. Dan is het de beurt aan Johnny en Lennart als Benny en Kenny. Twee parachutisten die met een spectaculaire sprong willen vieren dat het kerkdak is hersteld. Na een ongelukkige landing midden op het kruis, blikken zij terug op de gebeurtenissen in Oostrum van het afgelopen jaar. Het publiek is dan al lekker warm gedraaid als na de pauze de buutteton wordt vrij gemaakt voor drievoudig Brabants buuttekampioen Berry Knapen. Als Pier de Schilder maakt hij gigantisch veel mee tijdens zijn werkzaamheden als huisschilder bij onder andere Geert Wilders thuis, maar ook in het bordeel. Lekker achterover leunen en genieten dus! De Wiesneuzen uit Leunen vullen de een na laatste plek in het programma. Zij durfden het na jaren Circus Mök aan om in Oostrum op de bühne te klimmen. Droge humor en scherpe analyses zijn dit duo niet vreemd. And last but not least kruipen de mannen van 4% Vet in de huid van het personeel van een Chinees-Indische restaurant de Nasihal. Gedaanteverwisselingen en perfect uitgevoerde imitaties van bekende Oostrumse mensen passeren de revue. Met een prachtige meezinger sluiten ze hun geslaagde stuk af. Kortom, het was weer een prachtige Zittingsavond met mensen van binnen en buiten de grenzen. Wij willen iedereen nogmaals bedanken die deze avonden weer tot een geweldig succes hebben gemaakt! Alaaf! De Commissie Zitting. AKNAVAIS LUB

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 15