Vacature doelpuntenmachine intern opgevuld Oostrum 2 - Leunen 3 3-0 Nadat de derby in 4J op de nationale radio bij 3FM als wedstrijd van het weekend was aangekondigd door onze Peter 'Peerke' Fleurkens, waren de verwachtingen rond deze match op voorhand hoog gespannen. Er was een duidelijke stijging merkbaar in de prijs van toegangsbewijzen en de kaartjes gingen als warme broodjes op de zwarte markt. De warme bakker leek voor even terug in Oostrum! Maar waar de dagen voor de wedstrijd de ideale schoonzonen vol vertrouwen druk in de weer waren met de hyves site en het welkom heten van het honderdste lid Kathy, daar leek de druk van de derby op zondag een verlammend effect te hebben. De warming-up was een beetje mat en dat trok zich eigenlijk door in de eerste helft van de wedstrijd. En toch knalde de voorhoede als nooit tevoren! Want waar het voetbal de voorbije wedstrijden fantastisch was, maar de doelpunten een beetje achterwege bleven, daar was het in deze derby precies andersom! In de 28s,e minuut haalde Roy 'Krullie' van Delft verwoestend hard uit, als Supalellatiefamoetschoen in zijn beste dagen, en krulde de bal bij de tweede paal snoeihard binnen. Dat was duidelijk, de vacature voor doelpuntenmachine werd intern opgevuld De opluchting was niet alleen voelbaar in het veld, ook op de bank viel er iets van de technische staf af. Een mogelijkheid, eigenlijk niet eens een echte kans, werd gepromoveerd tot doelpunt. Wat een luxe! Na dit doelpunt ging de wedstrijd voort zoals deze was begonnen. Er werd door beide teams niet echt goed gebald. Het was een echte derby. Weinig goed voetbal, maar veel strijd. Het was duidelijk dat er voor beide teams veel op het spel stond en dat er absoluut niet verloren mocht worden. Oostrum - Leunen is natuurlijk ook speciaal, Rood vs Oranje, Klingel vs Knol, Zenith vs Steeg, AMC vs PM, Hilde vs Mientje. Veel hetzelfde, gezellig in de kroeg, maar op de groene mat rivalen. Tot de thee bleef de 1 - 0 stand op het bord staan en in de rust werd door de kroonprins van het Oostrumse trainersgilde een overduidelijke Cruyffiaanse uitspraak gedaan. Zonder tegendoelpunt zouden de drie punten in Oostrum blijven! Tussen neus en lippen door werd er aan toegevoegd dat het ook mooi zou zijn als de eerste kans na de rust een doelpunt zou opleveren.... En zoals het ideale schoonzonen betaamt, werden de woorden van de trainert in de oren geknoopt en lag in minuut 49 de 2 - 0 in het netje! De nieuwe bal, mede mogelijk gemaakt door ASV, was duidelijk een knikker die graag tegen de touwen ging. Onze ouwe radiomaker Peerke nam de bal uit een inworp aan op zijn grote bos blonde krullen, parkeerde de mandekker als een knölleke in de volle grond, en speerde richting de 16 meter van de oranjehemden. Daar aangekomen doemden de beelden op van een week eerder, kans en geen doelpunt, maar door dat beeld werd door Peerke resoluut een streep gezet. Binnenkantje voet in het hoekje, 2-0! Niks op af te dingen. Dat was lekker ballen, beetje achteruit hangen met een 2-0 voorsprong, Sjors 'Jordi' Gommans die hier en daar een balletje uit het kruis tikte en ondertussen stiekem naar 3-0 klutsen. Het was ondertussen wel al minuut 79, maar toen deed Steef 'Scuba Steve' Janssen ook nog een duit in het zakje. Goed doorzetten van Steve leidde tot gestuntel in de Leunse achterhoede en een onzeker optreden van de ervaren Knol in de goal, zodat Steve de bal in de kluts meekreeg en tegen de touwen joeg. Doelpunt nummer 3 en de punten in de tas! Na dit doelpunt was het wachten op het laatste fluitsignaal en waren de gedachten van de ideale schoonzonen eigenlijk al bij het twed-pret-pakket. Dus na de 90ste minuut snel het lokaal in, de boombox op tien en feest! Dat uiteindelijk het pret-pakket werd gewonnen door Mart deed geen afbreuk aan de feestvreugde, want deze vaste supporter van 't twed wordt een lekker visje zeker gegund! Volgende week een weekje rust voor de schoonzonen dus niet te zien op de groene mat, maar natuurlijk nog altijd te volgen via het wereld-wijde-web op http://t2d.hyves.nl/. Al met al dus een vruchtbare zondag. Conclusie van de zondag: 3 doelpunten gescoord, weer de 0 gehouden, 3 punten ingelopen op koploper Venray, top 3 klassering, 18 punten, 19 doelpunten voor en maar 8 tegen....dat smaakt naar meer! Aostrum 2.

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 14