Lezing kleine zoogdieren. WERKEN IN DE SPURKT Een rat? Nou nee, die ziet men liever gaan dan komen. En muizen, daar heb je ook eerder last van aan gemak. Op 19 oktober organiseert IVN Gevsteren-Venrav een l^ing over kising 7nnr,Hieron Er komen in Nederland zo'n 70 soorten zoogdieren voor. Daaronder zijn populaire dieren als egel en eekhoorn, maar ook 'kwelgeesten' als bruine rat en huismuis. De soorten uit de eerste groep zien we graag komen, die uit de tweede groep zien we liever gaan. Ratten zijn 'vogelvrij' en mogen bestreden worden, maar bijvoorbeeld vleermuizen zijn strikt beschermd en mag je zelfs niet verjagen. Ons gedrag, de inrichting van onze tuin en de omgeving van ons huis hebben grote invloed op aan- of afwezigheid van deze dieren. Hoe leven deze dieren, wat zoeken ze rond ons huis, en hoe gaan we verstandig met ze om? Peter Twisk, die de lezing verzorgt, gaat in op de soorten kleine zoogdieren die je rondom huis kunt vinden. Ook geeft hij allerlei tips waarmee overlast is tegen te gaan en ook hoe men de aanwezigheid van soorten als bijvoorbeeld de egel kunt stimuleren. Een verhaal dat de moeite waard is voor iedereen met een tuin. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in café 't Trefpunt in Geysteren. IVN GEYSTEREN-Venray gaat een overeenkomst aan met Staatsbosbeheer In oktober 2008 en in februari 2009 heeft IVN Geysteren-Venray met gezinnen onder leiding van .et 'KL gewerkt in natuurgebied de Spurkt. Dit gebiedje is eigendom van Staatsbosbeheer en hoort tot de gemeente Venray. De eerste keer is er een Poel opgeschoond, de tweede maal is besteed aan zaagwerkzaamheden. Dit zijn erg gezellige ochtenden geweest. De kinderen en de grote mensenkinderen hebben veel plezier gehad en hopelijk hebben de kikkers het afgelopen voorjaar heerlijk kunnen zonnen in de schoongemaakte Poel. Dit alles heeft om een vervolg gevraagd. Het IVN heeft besloten om het project de Spurkt te adopteren. Adopteren betekent dat het IVN de zorgt krijgt over dit gebied en er dient dan ook regelmatigonderhoudswerkzaamheden te worden verricht. Over het adopteren van de Spurkt is overleg gepleegd met Andy Liebrand, boswachter bij Staatsbos Beheer. Zondag 18 oktober is het om 9.30 uur dan zover en wordt er een gebruikersovereenkomst getekend voor de duur van 5 jaar. Tevens maakt dit contract het IVN mogelijk om het gebiedje te gebruiken voor educatieve doeleinden. Het IVN en Staatsbos willen graag de inwoners van Venray op de hoogte stellen van deze activiteit. Deze gebeurtenis krijgt een feestelijk karakter, waarbij de mensen die reeds hebben meegewerkt zijn uitgenodigd. Daarnaast zijn andere belangstellenden uiteraard van harte welkom. Na de ondertekening zal er tot 12.30 uur gewerkt worden. De Spurkt ligt bij het Smakterveld in de gemeente Venray. Voor informatie: Annie-verheijen@versatel.nl

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 15