9. Maatschappelijke zaken Regioraad Er is een rondleiding geweest op de Witte Vennen. Dhr. De Beer en Mevr. Verwaaien zijn toegetreden tot de raad van bestuur. Dhr. Uiterwijk en Mevr. Belinfante zijn de nieuwe directieleden van de locatie De Rooyse Wissel en zijn bereid om, als een agendapunt hier aanleiding toe geeft, de vergadering bij te wonen. Het concept voor een convenant zoals gebruikt in Zetten, tussen de gemeente en de TBS aldaar, ligt nog bij B&W. De resocialisatiewoningen zullen naar verwachting medio 2010 klaar zijn. 10. Dorpsontwikkeling Ontwikkelingen Oostrum Oost/bestemmingsplan buitengebied 16 juli is de informatieavond geweest over Oostrum Oost. De belangstelling was groot. Er kwam meer groen in terug als men verwacht had. Over het algemeen was men tevreden over het plan. Wanneer er gestart wordt met bouwen is niet bekend. Volgens het plan zal er voor verschillende doelgroepen gebouwd worden. We zullen in de gaten houden dat er gedifferentieerde woningbouw plaats gaat vinden. AED Dhr. Jansen maakte melding van een eerste inzet van de AED. Deze is mislukt omdat men het slot niet open kon krijgen vanwege het ontbreken van verlichting. Vraag was wat de dorpsraad hier in kon betekenen. Het meldingssysteem AED valt onder de verantwoordelijkheid van Hard voor Hart en zij zijn ook verantwoordelijk voor de ophanging. Omdat den Oesterham niet gekend is in de ophanging aan hun gebouw zal de stichting het in een gesprek met de stichting naar voren brengen. Dhr. Jansen zal contact op moeten nemen met deze stichting, uiteraard willen we graag weten wat hier uit gekomen is en nemen we contact op met Dhr. Jansen. 11Actielijst Toegevoegd: Pekelverstrekking wintermaanden. 11. Rondvraag - Graag ideeën voor een andere zetting van de bloembakken. - Op de rotonde is nog steeds geen bewegwijzering van de Hulst 12 en De Blakt. Dit geeft wel extra overlast door vrachtverkeer. Cordstrap en Zenith staan echter wel vermeld. - Op de Hulst 1 is men bezig met een bestemmingsplan wijziging om deelverhuur van panden mogelijk te maken. - Als het dorpsplein wordt afgesloten in verband met activiteiten zou het prettiger zijn als het verkeer om het dorp, in plaats van door het dorp geleid wordt. Bijvoorbeeld het verkeer naar Wanssum over de Oirloseweg. - Er wordt gevraagd of er verdere ontwikkelingen rondom de Watermolen zijn. Dit is mede afhankelijk van het antwoord van de peuterzaal en Ador op de vraag van de gemeente welk standpunt zij innemen ten opzichte van de Watermolen. Zij zijn als partij niet eerder betrokken geweest, omdat men niet wist dat het contract van het gebouw waar men nu gebruik van maakt waarschijnlijk na 2011 niet verlengd zal worden. De dorpsraad zal bij deze partijen aandringen op een beslissing. 12. Sluiting De voorzitter dankt iedereen voor de inbreng en hoopt volgende keer iedereen weer te zien.

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 8