Oostrum in perkvorm. Op dit (niet vergunning plichtige) idee van de KBO zijn bezwaren ingediend door omwonenden. Ter plekke is de situatie met de bezwaarmakers bekeken. De gemeente heeft verklaard dat er van een gevaarlijke situatie voor het verkeer, wat het belangrijkste bezwaar is, geen sprake is. De dorpsraad en de bezwaarmakers hebben binnenkort een gesprek met de gemeente en kunnen hun argumenten naar voren brengen. Hierna neemt de gemeente een besluit. Eventuele vervolgstappen worden dan gezet. Kermis Het plein is leeg gemaakt. Er komt deze week informatie in het Oostrums weekblad Andere zaken: - De bewegwijzering naar het sportpark moet in overleg met de provincie geregeld worden, loopt nog. - De grond op het speelterrein aan de van Broekhuizenstraat is afgevlakt maar moet opnieuw ingezaaid worden. Er is al weer een draad doorgeknipt. - De verbrande coniferen grenzend aan het speelterrein aan de van Broekhuizenstraat zijn vervangen door een schutting - De gevraagde wegversmalling op de Mgr. Hanssenstraat ter hoogte van de invoegstrook voor fietsers, en de vernieuwde fietsoversteek over de Witte Vennenweg naar de Sparrendreef, zullen gelijktijdig gerealiseerd worden. De fietsoversteek wordt nu verder van de rotonde en haakser opnieuw gerealiseerd. Indien goedgekeurd door provincie verwacht men eind van het jaar te kunnen beginnen - De korfbalcalimero is geplaatst. - Het trottoir vooraan aan de Ghünenbeek wordt niet verbreed, vooralsnog onvoldoende aanleiding. - De "Amsterdammertjes" rond het dorpsplein zullen op functioneren worden gecontroleerd in september. - De lei lindes worden binnenkort gesnoeid, binnen het snoeiprogramma zoals de gemeente dat uitvoert. - Men zal de toegankelijkheid van het stationsplein voor minder validen gaan bekijken. Dit staat in september op de planning. - Het veldje aan de Jofferspas wordt gebruikt als honden uitlaatplaats en het onderhoud is minimaal. Bewoners vragen om een andere invulling van dit terrein en bij voorkeur op korte termijn. De gemeente geeft aan dat dit geen speelruimte is en dat het recreatief onderhouden wordt. Het kan worden verkocht aan bewoners maar mag wettelijk niet in bruikleen worden gegeven. De dorpsraad vraagt na of het als bouwkavel verkocht kan worden. - De borden van de verkiezingen hangen te laag, mensen lopen er tegen aan. Een oplossing zou zijn vlak voor de gevel. - Tegels aan de Randenrade kiepen om, worden hersteld - De kapot gereden grastegels aan de Geijsterseweg zijn hersteld. - Er is een verzoek binnen gekomen voor herstel van de grasmat van het voetbalveldje op het speelterrein. De gemeente heeft het stuk voor de goal geëgaliseerd, maar er worden geen grasmatten gelegd omdat dit binnen de kortste keren weer opnieuw kaal zal zijn. - Publieke tribune: Het Elzenbos is vervuild door illegale stortingen/lozingen. De gemeente wil 2 containers neer zetten indien buurtbewoners willen opruimen. De dorpsraad is van mening dat zij in de sfeer handhaving geen bevoegdheden heeft. Er komt een artikeltje in het Oostrums weekblad om de inwoners in zijn algemeenheid nog eens te wijzen op de ergernis die er is van het illegaal storten van afval. De gemeente zal zelf omwonenden moeten contacteren, dit valt onder handhaving.

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 7