- Toekomst visie 2020 Stad en dorp. Leidraad is de verhouding van de dorpen ten opzichte van de stad, denk hierbij aan de voorzieningen in de dorpen zoals kerk en basisschool. De visienota is aan de leden van de dorpsraden doorgestuurd met het verzoek opmerkingen en kanttekeningen zo spoedig mogelijk door te geven aan de voorzitter. Opmerkingen en kanttekeningen kunnen dan ingebracht worden op de hiertoe belegde bijeenkomst op 1 oktober. - Huurders vereniging noord Limburg, maakt zich zorgen over wonen Venray en wonen Limburg m.b.t. het ontbreken van plannen omtrent nieuwe huurwoningen in de dorpen. - Het dorpsradenoverleg heeft bij de gemeente een verzoek tot website ondersteuning ingediend. De gemeente heeft dit niet gehonoreerd. Men wil dit met een betere onderbouwing nogmaals bespreken met de gemeente. - Vredepeel spreekt de hoop uit dat indien de grondprijs gedifferentieerd wordt, de andere dorpen zich kunnen vinden in het voorstel, dat de gemeente voor dorpen met minder voorzieningen een lagere grondprijs hanteert. Afvalcontainers. Een inwoner van Oostrum vroeg zich na aanleiding van de open brief in het Oostrums weekblad af of het niet verstandig was om deze brief ook onder de aandacht van andere dorpen te brengen. In de brief wordt namelijk aan de bewoners van Oostrum gevraagd het afval op een ander tijdstip aan te bieden als de containers vol zijn en niet naast de containers te plaatsen. We zullen het probleem als zodanig (overvolle containers) onder de aandacht van de gemeente brengen. Werkatelier Stationsomgeving 9 september is er een bijeenkomst van de gemeente met diverse partijen om mee te denken over de toekomst van de stationsomgeving. De verkeersontwikkeling, het parkeren van auto's en de stalling van fietsen zullen zaken zijn die de nodige aandacht behoeven, maar men kan hierbij bijvoorbeeld ook denken aan detailhandel mogelijkheden. Er is vanuit de dorpsraad al contact geweest met buurtvereniginglangs de lijn" zodat hun opmerkingen en ideeën meegenomen worden. Stand van zaken bodemsanering "losplaats NS" Het plan voor de bodemsanering is klaar en ligt bij de provincie ter goedkeuring. Er is contact geweest met de bewoners en er komt of er is al een taxatie geweest in verband met een eventuele schadeloosstelling. Verkoop huurwoningen Wonen Venray De dorpsraad heeft bezwaar gemaakt bij Wonen Venray tegen het onttrekken van senioren huurwoningen aan de (huur)woningmarkt van Oostrum. In het gesprek van 18 juni is naar voren gekomen dat Wonen Venray huurwoningen verkoopt om te investeren in nieuwe projecten. Er is niet gezegd dat de gelden verkregen door verkoop in Oostrum weer gebruikt worden in Oostrum. Bouw van eventuele toekomstige huurwoningen in kerkdorpen zou in Leunen of Oostrum nog plaats kunnen vinden omdat daar nog een behoefte ligt. 8. Openbare Ruimte Onderhoud bomen dorpsplein. Er zijn 2 deskundigen benaderd en deze hebben geconcludeerd dat de bomen met een normale snoei het beste tot zijn recht zullen komen. De dorpsraad volgt dit advies, onderhoud gebeurt door de gemeente. Dit is ook conform de wens van omwonenden. De gemeente zal gevraagd worden om de bomen, zoals ook door de deskundigen is gesteld, een goede onderhoudsbeurt te geven.

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 6