Stichting Dorpsraad Oostrum Hoefslag 3. 5807 BT OOSTRUM Tel. (0478) 510713. e-mail: mcfleuren@home.nl Internet: wwwdoroenvenravni Concept notulen van de openbare vergadering van Dorpsraad Oostrum Datum: 8 september 2009 Locatie: d'n Oesterham Oostrum 1. Opening door de voorzitter De voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom. Een speciaal welkom aan Annemiek Mols van de politie Noord Limburg, zij gaat ons informeren over de werkgroep communicatie gebiedsgericht werken. 2. Vaststelling van de agenda De agenda wordt ongewijzigd vastgesteld. 3. Annemiek Mols van de politie noord Limburg, vertelt over de communicatie werkgroep gebiedspanel. Oostrum en Castenray zijn ingedeeld bij mevrouw Mols en zij wil graag weten wat er gebeurt in Oostrum. Haar vraag is of we haar op de hoogte willen houden van de zaken die spelen. Wat betreft communicatie met bijvoorbeeld media zal ze graag haar medewerking verlenen en kunnen we een beroep op haar doen. 4. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Er is een brief binnen gekomen van Mevr. Ates over Oostrum in perkvorm. Een mail van Dhr. Ruhl in verband met de locatie van de pannakooi. Van Stichting bodemsanering NS een brief met de stand van zaken. Een mail van Dhr. J.Jansen over de AED en een pannakooi. Over de locatie van de pannakooi wordt contact opgenomen met de gemeente. 5. Notulen openbare vergadering d.d. 14 april 2009 Naar aanleiding van punt 6. Veiligheid Watermolen. Vandaag 8 september is er met de gemeente en de dorpsraad een inspectie geweest. De gevelconstructie is in mindere staat, maar vooralsnog zal de situatie volgens de gemeente geen gevaar opleveren. 6. Gebiedsgericht werken De notulen van de laatste vergadering zijn aan de leden van de dorpsraad uitgereikt. Het uitvoeringsprogramma is opnieuw vastgesteld 7. Dagelijks Bestuur Mondeling verslag dorosradenoverleq 7seotember Ter sprake is geweest; - De verzekering van kunstwerken op de dorpen. In Oirlo is onlangs een kunstwerk door vandalisme beschadigd. De gemeente heeft alleen Kunstwerken in Venray zelf verzekerd en niet in de kerkdorpen. Er is nu een idee om in elk dorp de eigen kunstwerken die in de openbare ruimte (gemeentegrond) staan te inventariseren en vervolgens de gemeente te vragen of zij bereid is het eigendomsrecht te accepteren, alsmede ook de verzekering en het onderhoud dat daarbij hoort. - Contactgroep woningbouw kerkdorpen. Deze werkgroep is ontstaan met als doel de woningbouw op de kerkdorpen te stimuleren en mogelijk te maken, primair door op de dorpen bouwlocaties te verwerven. Dit doel is bereikt. Er wordt nu gedacht om een werkgroep te formeren, bestaande uit voorzitters van de dorpen of een vervanger, welke zich bezig zal gaan houden met het aspect van de leefbaarheid op de dorpen.

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 5