Basisschool "De Meulenbeek" bezoekt begraafplaats Boschhuizen Kinderen beschilderen bouwdoek met eigen idee over herinneren S" Venray, 16 september 2009 - Op woensdagmorgen 23 september bezoeken 200 kinderen van Basisschool de Meulenbeek uit Oostrum begraafplaats Boschhuizen. Coöperatie DELA geeft daar op educatieve wijze uitleg over afscheid nemen, het levend houden van herinneringen en het te bouwen crematorium. Bouwdoek beschilderen 'De school ligt in de buurt van het crematorium, waardoor we de leerlingen gelegenheid willen geven om vragen te stellen', aldus Elly Swinkels, manager crematorium Venray. Na de uitleg gaan de kinderen met verf aan de slag om hun eigen ideeën en beleving een plaats te geven op een groot bouwdoek. Dit doek schermt het bouwterrein van het te bouwen crematorium af. Swinkels: 'Op deze manier hopen we een stukje voorlichting te geven en de kinderen bij te brengen dat je herinneringen levend kunt houden.' Het schilderen zorgt ervoor dat het bezoek niet als te zwaar wordt ervaren. Opdelen groepen De kinderen worden ingedeeld in twee groepen, van groep 3 t/m 5 en 6 t/m 8. De eerste groep komt van 8.30 tot 10.15 uur en de tweede van 10.30 - 12.15 uur. Swinkels: 'Het opdelen zorgt ervoor dat het verhaal nog beter wordt afgestemd op de leeftijd van de kinderen. Bovendien wordt het dan niet te druk op de begraafplaats voor overige bezoekers.' De kinderen fietsen naar de begraafplaats en krijgen bij ontvangst limonade en wat lekkers. Over DELA Ruim 100 vestigingen, circa 1.100 medewerkers en ruim 3 miljoen verzekerden maken de coöperatie Draagt Elkanders Lasten (DELA) marktleider in de Benelux. DELA helpt mensen al 70 jaar tegen een eerlijke prijs met repatriëring, opvang, begrafenis, crematie, nazorg en financiële diensten op deze terreinen. Nabestaanden waarderen de dienstverlening met een negen. DELA heeft het Keurmerk Uitvaartzorg en sinds 2006 is DELA hoofdsponsor van het Nationaal damesvolleybalteam.

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 5