Millennium ontwikkelingsdoelen. De beoogde verbeteringen zijn voor iedereen! Stop discriminatie! Gelijke behandeling in de Europese Unie voor iedereen! Wandeling in de Overloonse Duinen International De bedoeling is dat de Millennium doelen in 2015 verwezenlijkt moeten zijn. Eén van die doelen is dat alle jongens en meisjes naar school moeten kunnen gaan. Maar... in een aantal Oost-Europese landen, o.a. in Slowakije is het niet vanzelfsprekend voor alle kinderen om naar een school te kunnen gaan waar ze goed onderwijs krijgen. Veel Roma-kinderen kunnen door de extreme armoede waarin ze leven alleen naar scholen voor geestelijk gehandicapten, terwijl ze over normale geestelijke vermogens beschikken. Ze krijgen daardoor structureel een veel kleiner lespakket aangeboden dan hun leeftijdgenoten. Zo wordt de maatschappelijke achterstand, extreme armoede en politieke machteloosheid van de Roma- minderheid in stand gehouden. Dat is een ernstige vorm van discriminatie. In het Europa van vandaag worden nog steeds miljoenen mensen gediscrimineerd. Momenteel ligt er een voorstel voor een nieuwe Europese richtlijn "Gelijke Behandeling" ter goedkeuring bij de lidstaten. Deze richtlijn verbiedt discriminatie van Europese burgers. Deze richtlijn wordt echter pas van kracht wanneer ze unaniem wordt aangenomen door de Raad van de Europese Unie, waarin alle lidstaten zijn vertegenwoordigd. Op zondag 27 september kunt u bij de informatiestand van Amnesty International een petitie tekenen die aan de Nederlandse volksvertegenwoordigers vraagt om ervoor te zorgen dat Nederland deze nieuwe Europese Richtlijn goedkeurt. De stand is vanaf 11 uur te bezoeken op de manifestatie die vóór het gemeentehuis (Raadhuisstraat 1) gehouden wordt. Op vrijdagmiddag 25 september organiseert IVN Geijsteren-Venray een wandeling in de Overloonse Duinen. Deze wandeling is bedoeld voor iedereen die zomaar op een vrijdagmiddag vrij heeft en graag de natuur in trekt. We gaan wandelen in natuurgebied "Berg en Bos" Wat is het voor een gebied? Boxmeer is net als Venray eigenaar van veel bosgrond en is de laatste tijd bezig met productiebos om te vormen in recreatie- en of "natuurbos" Men gaat het bos dus anders beheren om de diversiteit te vergroten. Exoten, bomen die eens van ver weg gehaald werden, worden deels gerooid of geringd, om zo "staande te sterven". Die dode bomen geven weer volop leven in de vorm van schimmels, mossen, kevers en vogels, die hun voedsel zoeken en vinden onder de dode schors en in het hout. Na verloop van tijd zijn de bossen weer een stuk attractiever en natuurlijker geworden. Tijdens deze wandeling kunnen we het een en ander goed bekijken en genieten van een zeer gevarieerd aanbod van natuurgebiedjes als stuifduinen, jeneverbessen, het Schaartven en heidestukjes. Al met al een leuke tocht om lekker door te stappen maar tegelijkertijd veel op te merken. De wandeling zal beginnen om 14.00 uur vanaf de parkeerplaats bij de Raaijhal aan de Raaijweg te Overloon Support wr fight for hymjn rights

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 19